Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na daň

Dobrý deň, chcem sa spýtať aké potvrdenie si mám pýtať od účtovníčky ak si chcem podať sama Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO zo závislej činnosti a daňový bonus?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    nikulli Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať aké potvrdenie si mám pýtať od účtovníčky ak si chcem podať sama Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO zo závislej činnosti a daňový bonus?
    Ďakujem za radu.
    Ty si chceš podať daňové priznanie a od účtovníčky si vypýtaj -
    POTVRDENIE o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): 2010

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    zdenka131, terezamaria, Danielle369, Mária27, Melnick, Marína, uct2007, rodina1
    8

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    chcem sa opytat ked si manzel chce na mna uplatit nezdanitelnu ciastku bola som na rodicovskom a teraz poberam podporu mam mu dat potvrdenie kolko som mala rodicovky aj podporu pocita sa to do prijmu k jeho rocnemu zuctovaniu
    Rodičovský nie, len materská, ak by ešte bola, a podpora, ale potvrdenie nie je potrebné, len treba tieto sumy spočítať, a uviesť v žiadosti o RZD, alebo uviesť do DP.

    Abdul je offline (nepripojený) Abdul

    Abdul
    Dobrý deň,
    prosím o radu : v priebehu roku 2010 sme spracuvávali mzdy postupne za obdobie 01 až 04/2010 v jednom mzdovom programe a za obdobie 05/2010 až 12/2010 v inom mzdovom programe. Môžem zamestnancom vydať 2 potvrdenia
    o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok 2010) a to osobitne za 01až 04/2010 a druhé za obdobie 05 až 12/2010 ( ktoré si vytlačím z príslušného programu), alebo musím tieto údaje zlúčiť a vystaviť len jedno potvrdenie?
    Ďakujem za odpoveď a prajem pekný víkend

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Abdul Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu : v priebehu roku 2010 sme spracuvávali mzdy postupne za obdobie 01 až 04/2010 v jednom mzdovom programe a za obdobie 05/2010 až 12/2010 v inom mzdovom programe. Môžem zamestnancom vydať 2 potvrdenia
    o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok 2010) a to osobitne za 01až 04/2010 a druhé za obdobie 05 až 12/2010 ( ktoré si vytlačím z príslušného programu), alebo musím tieto údaje zlúčiť a vystaviť len jedno potvrdenie?
    Ďakujem za odpoveď a prajem pekný víkend
    Môžu byť dve.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    chcem sa opytat ked si manzel chce na mna uplatit nezdanitelnu ciastku bola som na rodicovskom a teraz poberam podporu mam mu dat potvrdenie kolko som mala rodicovky aj podporu pocita sa to do prijmu k jeho rocnemu zuctovaniu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    takže podpora sa tam započitava tiez ano?
    Veď som to napísala jasne, či nie?

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    twety ved hej diky neviem citat asi a este ta poprosim to uz nie pre mna ale ak si chce podat RZ osoba ktora bola na rodicovskej, potom na podpore a potom este pracovala na dohodu tak tiez tam idu vsetky prijmy ked sama bude podavat danove priznanie???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    twety ved hej diky neviem citat asi a este ta poprosim to uz nie pre mna ale ak si chce podat RZ osoba ktora bola na rodicovskej, potom na podpore a potom este pracovala na dohodu tak tiez tam idu vsetky prijmy ked sama bude podavat danove priznanie???
    Nie, neidú, DP podá len za príjmy na dohodu.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    ahojte, aj ja mám jednu otázku... ak bola zamestnankyňa časť roka na materskej a časť roka na rodičovskej, aké potvrdenia potrebuje zo sociálnej poisťovne k RZD?
    ďakujem za odpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.