Zavrieť

Porady

CŚPP

dobrý deň, rada by som sa spýtala, aká je pracovná náplň odborného zamestnanca-špeciálneho pedagóga CŠPP, nakoľko mám pocit, že moja pracovná náplň je totožná s náplňou špeciálneho pedagóga v škole a nie odborného zamestnanca CŠPP.
Myslím si, že by som sa nemala zúčastňovať vyučovacieho procesu žiakov a pracovať v triede spolu s učiteľom, ale gro mojej práce by mali tvoriť individuálne vedenie, či poradenská činnosť učiteľom a nie funkcia "asistenta učiteľa",´ˇdakujem Tina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ahoj,

    špeciálny pedagóg ako odborný zamestnanec centra špeciálno - pedagogického poradenstva môže časť svojej pracovnej náplne odpracovať priamo v škole so žiakmi so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami a tiež aj v materskej škole a poskytnúť poradenské služby aj pedagogickým pracovníkom a rodičom žiaka.

    Pozri si vyhlášku:

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/2008_325.pdf
    Naposledy upravil zdenka131 : 20.01.11 at 18:57

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Nikde nie je vyhláškou ani nariadením vymedzené, koľko času má venovať špeciálny pedagóg tejto činnosti. Je to rôzne, závisí to od zamestnávateľa. Poznám špec. pedagógov CŚPP, ktorí väčšiu časť svojho úväzku vykonávajú v MŠ a ZŠ. Prípravu odborných materiálov, záznam o špeciálno- pedagogickom vyšetrení a inú dokumentáciu často robia doma.
    Naposledy upravil zdenka131 : 20.01.11 at 19:38

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    tinulka1 Pozri príspevok
    Dobrý večer, neviete niečo o novele, resp. vyhláške, kde sa hovorilo, že može odb. zamestnanec vykonávať 2,5 h/týždenne doma a má 5 dní dovolenky naviac? Hovorili o tom v správach koncom minulého roka.Ďakujem
    Ahoj, podľa môjho názoru nie je zatiaľ v súčasnej dobe žiadna vyhláška, novela , ktorá hovorí o uvedenej veci.Nič také nie je uvedené ani na stránke MŠ SR.
    Naposledy upravil zdenka131 : 21.01.11 at 03:50

    tinulka1 je offline (nepripojený) tinulka1

    tinulka1
    Ďakujem, je niekde vymedzené, koľko času má venovať tejto činnosti, resp. inej poradenskej činnostim ako príprava odb. materiálov, pomôcok, stretnutiam s rodičmi, učiteľmi a pod. teda niečo ako vzorový rozvrh činností, ktorým sa má venovať.

    tinulka1 je offline (nepripojený) tinulka1

    tinulka1
    Dobrý večer, neviete niečo o novele, resp. vyhláške, kde sa hovorilo, že može odb. zamestnanec vykonávať 2,5 h/týždenne doma a má 5 dní dovolenky naviac? Hovorili o tom v správach koncom minulého roka.Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.