Zavrieť

Porady

pozemok

Kúpil som pozemok a mám aj LV. Dal somsi geodetom urobyť geometrický plán a geodet mi ho aj vymeral. Zistili zme, že na časti môjho pozemku má jeden podnikateľ položené unimobunky, ktoré prenajíma pre ďalšie podnikanie/obchod/. Po dohovore ich nechce odstrániť. Poradťe ako legálne donútiť ich odstránenie? Alebo mám zavolať buldozér?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pytaj od neho najom,ked sa nechce odstahovat...

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Tam by mal zrejme konat stavebny urad. Rychlejsi byt bol ale "skrat v elektroinstalacii unimobuniek"

    m13g17 je offline (nepripojený) m13g17

    m13g17
    Je to porušenie Tvojho vlatníckeho práva, podľa mňa dosť hrubé. Ja by som sa pokúsila v prvom rade o dohodu, teda požiadať o uvoľnenie pozemku, ale v každom prípade nielen ústne, ale aj písomne a doporučene. Tento písomný doklad by obstál aj pri súdnom pojednávaní, ak by k nemu predsa len došlo. V liste by som mu stanovila nejaký rozumný termín a zároveň by som ho informovala, že po neakceptovaní termínu budem riešiť tento problém súdnou cestou. Nie som právnička, ale domnievam sa , že zároveň sa jedná aj o ďalšie porušenie zákona - o nezákonné obohatenie, keďže prenajímaním má zisk z toho, že využíva na obohatenie Tvoj majetok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.