Zavrieť

Porady

Informácia zo SP o rozpočítavaní príjmu u zamestnancov s nepravidelným príjmom

Informácia o zmene výkladu zákona o SP k rozpočítvaniu príjmov u zamestnancov s nepravidelným príjmom.

(Pre všetkých, hlavne pre tých, ktorým som na školeniach sľúbila, že keď dôjde k zmene tohoto výkladu, tak informáciu zverejním na porade.)

Došlo dnes 21.1. 16:16
"V prílohe posielame príklady pre vyplnenie výkazov poistného na základe usmernenia MPSVaR zo dna 20.1.2011. Upravené formuláre pre VP uverejníme najneskôr 25.1.2011. V zásade platí, že sa zmenila len hlavička (príjmy vyplatené v mesiaci sa zmenilo na príjmy zúčtované v mesiaci) a poučenie."

V zmene výkladu ide v princípe o toto :
Rozpočítavanie sa bude robiť tak, že príjem sa bude rozpoćítavať do mesiacov podľa toho, ako je zúčtovaný, t.j. ak je zúčtovaný vo februárovej mzde (páske), tak sa rozpočíta na január a február, bez ohľadu na to, kedy bude v skutočnosti vyplatený
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Janka, a nevieš kedy bude konečná verzia?
    To mi tak pripadá, že veľmi horúcou ihlou bolo všetko šité.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na to, že to bolo narýchlo, bolo toho veľa.
    Posledná verzia výkladu neviem kedy bude, ja mám informácie, že posledné sedenie v SP k interným metodickým usmerneniam bude 27.1. Či niečo nové sa aj zverejní mimo SP neviem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    No zbohom, a kto vie, či posledné sedenie už bude definitívne ...
    Neviete mi poradiť, aké sú podmienky pripojenia príloh pri registrácii konateľa do soc. poist. (výpis z OR - originál/internet, poprípade iné)?
    Ďakujem.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Pri registrácii konateľa žiadne prílohy netreba. Ak prihlasuješ zamestnávateľa tak Výpis z OR - kópia, originál len k nahliadnutiu.

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Dobry den,
    zamestnavam 5 ludi na HPP (mesacna mzda podla odpracovanych hodin). Mam sa teda teda ako zamestnavatel zaregistrovat na SP?
    Ak este mozem poprosit o vysvetlenie k odseku:
    - zamestnanec s pravidelnym prijmom, ktorému bol vyplatený príjem po zániku povinného poistenia,
    - zamestnanca s nepravidelnym prijmom, ktorému bol vyplatený príjem počas trvania a po zániku dôchodkového poistenia,
    - zamestnanca s vyplateným príjmom plynúcim z neplatného skoncenia právneho vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi iba v prípade, ak bol zamestnancovi vyplatený príjem plynuci z neplatného skoncenia pravneho vzťahu zamestnanca k zamestnávatelovi za obdobie od 1.1.2009.
    Velka vdaka za ochotu. Viktor

    Informácia zo SP o rozpočítavaní príjmu u zamestnancov s nepravidelným príjmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.