Zavrieť

Porady

prenajom www. z CR - zriad. vydavky, datum dodania, dph obdobie?

Ahojte,

som zivnostnik od 1.9.2010, JU, platitel DPH, system Pohoda.
Mam fakturu z CR-prenajom www /na tri mesiace/ na obdobie do 9.11. vystavenu 30.7. a uhradenu 17.9. Ako by ste to nauctovali - kedze fa je vystavena pred zacatim podnikania, moze to byt aj zriad. vydavok? kde si mam uplatnit dph-aky mesiac? nauctovala by som to ako reziu, cl. dph "nadobudnutie tovaru z ineho clenskeho statu" - aj ked to nie je tovar, ale sluzba? inu moznost v Pohode nevidim. Potom urobim samozdanenie. Aky tam mam dat datum odpoctu dph?
Dufam, ze som to napisala zrozumitelne. Vopred dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nehnevaj sa, ale na základe Tvojich otázok vidím že toho o DPH moc nevieš, ono nestačí len kúpiť program a potom sa tu pýtať na otázky ktoré sú to x-krát preberané v sekcii DPH skús pohľadať tam alebo ešte lepšie na začiatok zveriť doklady niekomu kto má v tom prax a potom neskôr snáď pokračovať sama.
    dakujem ti aj tak za radu, mas pravdu, som zaciatocnik a pomalinky po kuskoch si to studujem.
    ak som sa spravne docitala, pri zriad. vydavkoch - sluzbach pred datumom registracie pre PDH si teda nemozem dph uplatnit. celu sumu teda mozem nauctovat do VOZD, rezia, tuzemske plnenia? samozdanenie teda nerobim. vopred dakujem za odpoved.

    prenajom www. z CR - zriad. vydavky, datum dodania, dph obdobie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.