Zavrieť

Porady

Ako vybrat kondenzacny kotol?

day day

day je offline (nepripojený) day

Ahojte,

potreboval by som poradit. Vyberam kotol pre nas RD a neviem sa posunut dalej. Ako spravne vybrat, pripadne co by mal splnat, ake parametre musi mat KK?

KK najlepsie zostava, t.z. aj so zasobnikom cca 120l, ....., vsade podlahovka.

Tepelne straty objektu: 3,5kW - 3,86kW - 4,61kW, straty som pocital roznymi sposobmi preto rozdielne vysledky.

dakujem
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Na vacsinu modernych novostavieb do 200m2 staci kotol s maximalnym vykonom cca 10-12kW, samozrejme podla strat. Idealne je vybrat kotol s co najmensim minimalnym vykonom, lebo napr. Protherm ma minimum 4kW, co je dost, napr. http://www.protherm.sk/component.php...=14051&icid=13

Napr. Vaillant ma min. vykon 6kW, modulacia 40-100%, Viessmann tiez od 4kW...

Ja som mal - a predal - Geminox THRi 2-17kW, ktory ma modulaciu vykonu od 10 do 100% a minimalny vykon 2kW. Robi sa aj so vstavanym zasobnikov TUV, 75 litrov. Len ta cena je dost blba

PS: predal som ho, lebo som nevybavil plyn, nie ze by bol zly!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Galenit Galenit

Galenit je offline (nepripojený) Galenit

Mám kotol Geminox THRi 1-10 pre vykurovaciu plochu cca 210 m2 a som velmi spokojný - 4 roky v prevádzke. Modulácia výkonu 10%- 100% - kotol ráno zapne a podla teploty je v prevádzke niekolko hodín a postupne po dosiahnutí požadovanej teploty znižuje výkon na minimum a potom vypne. Denne zapína max 2x( podvečer znovu ak je teplota nižšia ako nastavená) a možem potvrdiť, že regulácia výkonu je excelentná. Nedochádza k neustálemu zapínaniu a vypínaniu kotla ako u iných typov čím sa šetrí kotol aj elektronika. Napriek vyššej cene som spokojný a aj pri teplote -20°C nie je problém s výkonom - pri max. mrazoch je kotol v činnosti celý deň , len výkon kotla sa znižuje alebo zvyšuje podla potreby.
Velká výhoda regulácie od 10% výkonu je v prechodnom období, kedy postačuje malý výkon kotla na vykurenie a nedochádza k neustálemu zapínaniu a vypínaniu kotla - čo je charakteristické pre kotle s reguláciou od 5kW - ??
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

THRi 1-10 bude moj ked vybavim plyn
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

geminox som pozeral, ale cena je ...
co rozhdlo pre geminox? ake funkcie, vlastnosti?

ma niekto uvedeny kotol:
Baxi Luna comfotz HT 1120
http://www.baxi.sk/kotle-baxi/konden...0COMFORT%20HT/

Ferroli ECONCEPT TECH 10A M. (WF)
http://www.vit.sk/vykurovanie/kotly_kondenzacne.php

pripadne iny kotol, ina znacka Junkers, Buderus, ... s nizkym spodnym vykonom


0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Ja mám Geminox THRi 2-17C
u mňa rozhodla účinnosť, kvalitatívne prevedenie (čo som mal možnosť vidieť iné kotly tak Geminox je z vnútra dosť dobre prevedený nemáš pocit že to je len kus plechu (váha kotla 65 kg)), minimálna respektíve nulová poruchovosť, a hlavne modulácia horáka 2 -17 kW (môj dom má pri vonkajšej teplote -25 °C stratu 12kW)
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

day Pozri príspevok
geminox som pozeral, ale cena je ...
co rozhdlo pre geminox? ake funkcie, vlastnosti?
Zaruka 3 roky pri autorizovanom servise + 5 rokov zaruka na nerezove casti - horak, zasobnik TUV... Vnutorne prevedenie fakt kvalita, super regulacia (learning mode - samouciaci rezim, 14 dni), neskutocne vela monzosti nastavenia...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne odporucaju buderus ale ci je dobry netusim
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

alltracboy Pozri príspevok
mne odporucaju buderus ale ci je dobry netusim
buderus patri tiez do skupiny ktoru urcite pozriem na vystave Aqua-therm,
mali neake problemy

http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyro...Logano-plu.soi

ale ze vraj tieto sa na SK trh nedostali a bola to nulta seria
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

citat od juraja z fora ostavbe, vas nazor?

Asi ma ukrizujete ako kacira za nasledovnu myslienku,po tom co ste tu vsetko napisali... Ale preco si pri strate 5kw mam kupit predrazeny kotol s nizkym spodnym vykonom? Ako laik porovnam:

Protherm Panther Condens 12:
- vykon 3,9 - 12 kw
- cennikova cena 1100 eur
- montazny material, montaz, servis a nahradne diely za rozumnu cenu
- servis na kazdom rohu

Geminox THRi 1-10 C:
- vykon 1 - 10 kw
- cennikova cena 2380 eur
- montazny material, montaz, servis a nahradne diely za nekrestanske ceny...len si pozrite ceny za komin, ktory si k montazi musite kupit
- servis - dostupnost urcite mensia

Obidva maju ekvitermiku, nerezovy vymenik... A co je hlavny dovod platit za geminox ako za protherm 2x viac? (ked zaratam montaz a potrebne sucasti k nej tak aj viac) To ze mi geminox bude menej cyklovat ako protherm? Je mi to jedno, nech si cykluje, na to bol hadam vyrobeny, nemoze ist v kuse... A pri podlahovke sa to vraj az tak neprejavi, cital som niekde na fore... A ked sa skor "zoderie", s kludnym svedomim ho vymenim za novy modernejsi, ucinnejsi, mozno potom aj lacnejsi...

Skratka unika mi ekonomicka podstata vsetkych tychto uvah a nahanania nizkeho spodneho vykonu za premrstene ceny... Tiez mam v projekte Geminox, ale CP co som dostal na Geminox spolu s montazou a montaznym materialom spolu so zasobnikom TUV mi vyrazila dych a donutila sa nad tym trocha zamysliet...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ide o to ci ten lacnejsi kotol ma vsetky udelatka ako ten drahsi. Lebo mozes kupit kotol a potom k nemu nahadzat cerpadla a ventily, alebo do kotla iba privedies par rur.
0 0
lužkin lužkin

lužkin je offline (nepripojený) lužkin

daj si poradiť o doborníkov, ja som po rôznych konzultáciach nakoniec vybral Buderus a som nadmieru spokojný
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

lužkin Pozri príspevok
daj si poradiť o doborníkov, ja som po rôznych konzultáciach nakoniec vybral Buderus a som nadmieru spokojný
Uz len zistit kto je ODBORNIK a kto "odbornik"
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

lužkin Pozri príspevok
daj si poradiť o doborníkov, ja som po rôznych konzultáciach nakoniec vybral Buderus a som nadmieru spokojný
A kto je vlastne odborník?
Každý chváli svoje.
Jediná rozumná možnosť je naštudovať si danú problematiku preklepnúť si výrobcov (poruchovosť, referencie,...), a navštíviť niekoľko "odborníkov" a od ich rád si odmyslieť bludy a logicky sa zamyslieť nad tím čo je pravda.
Zatiaľ mi to vždy vyšlo.
0 0
lužkin lužkin

lužkin je offline (nepripojený) lužkin

TomasHC Pozri príspevok
Uz len zistit kto je ODBORNIK a kto "odbornik"
Vždy som našiel v okruhu svojich známich človeka ktorý mi vedel dobre poradiť. Keď dáš otázku na toto fórum, tiež môžeš čakať, že sa ozvú "odborníci".
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

lužkin Pozri príspevok
Vždy som našiel v okruhu svojich známich človeka ktorý mi vedel dobre poradiť. Keď dáš otázku na toto fórum, tiež môžeš čakať, že sa ozvú "odborníci".
Ale ako ma kuchar spoznat, kto je NAOZAJ odbornik na kurenie?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

TomasHC Pozri príspevok
Ale ako ma kuchar spoznat, kto je NAOZAJ odbornik na kurenie?
tak ako my, samostudiom, inak je v haji
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

day Pozri príspevok
tak ako my, samostudiom, inak je v haji

Presne.
Je problém povedať ktorý kotol je najlepší a ktorý najhorší všetky majú svoje slabé aj silné stránky. To neznamená že keď ti niekto povie že tento kotol je dobrý tak ostatné kotli nestoja ani za 1 cent. Všetko je otázkou správnej aplikácie do vhodných podmienok. Veď všetko to sú obrovské firmy s dlhoročnou tradíciou členovia nadnárodných koncernov tak nemôžu vyrábať nefunkčné hrby plechu. Napr. taká často omieľaná téma protherm poznám ľudí čo ho mali a po pár rokoch sa ho zbavili lebo mal vysokú poruchovosť, poznám firmu čo ho montovala vo svojich začiatkoch a teraz ho už nemontujú kvôli vysokej poruchovosti ale poznám aj ľudí čo je to podľa nich najlepšia značka z pohľadu ceny a kvality a títo ľudia sú ochotný sa kvôli tomu aj pobiť. Tak kto ma pravdu?
Tu každý môže hovoriť len zo svojej skúsenosti a tie určite nie su veľké (ak tu nie su ľudia čo menia kotol každý rok)
0 0
Snoophy Snoophy

Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

V dnešnej dobe si môžeme povedať že je všetko kvalitné ( oproti veciam materiálom elektroniky) z čoho sa stavalo inštalovalo pred 20-timy r.
DNes sú veci len kvalitné a exkluzívne kvalitné, na všetko je norma, certifikáty atd.... len keby neboli marketingové ťahy ako ošklbať zákazníka.
Treba si vždy zvážiť či mi je treba tá exkluzívne kvalitná vecička za 3x väčšiu cenu alebo stačí lacnejšia - ktorá je v norme.
Ja sa teraz snažím vybrať škridlu a plastové okná...a mám v tom chaoz a toto je investícia dosť vysoká a nie na 10r ale ovela dlhšiu dobu.
Držím palce pri výbere....
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

aky vymennik je lepsi nerezovy alebo hlinikovy? dnes mi bol Al prezentovany ako lepsi
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Spytaj sa odbornika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať