Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zuzkanochtova Pozri príspevok
    Dobry den, Prosim Vas o radu, nakolko som bezradna.
    11/2010 na ukradli nakladne auto kupene v zahranici 9/2009 bez naroku odpoctu DPH.
    V tomto pripade som teda v mesiaci kradeze statu nevracala DPH, spravne?

    Od policie sme este stale nedotali vyrozumenie, len papier o zaevidovani kradeze.
    Moje otazky:
    1/ uctovny odpis spravim vratane 11/2010?
    2/ danove odpisy v roku 2010 nerobim?
    3/ Ako zuctujem kradez auta ? ..davam to do 549xxx i ked nemam este vyrozumenie od policie?..ak ho budem mat do 31.3.2011 tak to moze byt danovy vydaj?
    ..ak nie, tak na ktorom ucte mi tato kradez caka i na prechode rokov? 379xxx?
    4/ Ako zauctojem pohladavku voci poistovni, nakolko sme tam nahlasili kradez a cakame na peniaze?..ak neviem kolko mi pride na ucet aku vysku tam zauctujem?
    5/ Tovar ukradnuty spolu s autom uctujem ako ukradnute auto?

    Velmi pekne dakujem za Vasu pomoc..
    NA - muselo byť zaťažené DPH-čkou a následne odpočítaná DPH, tzv samozdanenie, inak nerozumiem formulácii "bez nároku odpočtu DPH".
    podľa mňa DPH bola odpočítaná, resp. mohla byť odpočítaná. DPH z titulu krádeže teda odviesť musíš. /alebo doplň zadanie/.
    1. ano
    2. nie
    3. 549/082 zost.cena, 343, daňový výdaj to nebude. Ak je šanca, že sa auto nájde, tak môžeš aj 378 MD-pohľadávka voči neznámemu páchateľovi, ale ešte som sa s takým nestretla.
    4. 378/648 v predpokladanej výške, vo výške škody, ktorú si nahlásila poisťovni a nezabudni tam pripočítať aj tú DPH, inak náhradu nedostaneš /teda mala byť aj v hlásení pre poisťovňu/
    5. tovar účtuješ ako v bode 3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.