Zavrieť

Porady

JU

Do vykazu o majetku a zatazkoch pocitate do kolonky zavazky zavazky tykajuce sa len obdobia od 1.1.2010alebo dotej polozky pripocitavate aj zavazky doposial neuhradene napr.z roku 2008 a 2009.ja tam pocitam vsetky zavazky K 31.12.2010 kedze niesu uhradene
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ali8 Pozri príspevok
    Dakujem, este by som sa spytala idem robit JU zivnostnicke mam odnej vsetky vysle fa dosle,bank.vypisy,blocky, to mi je jasne co s tym,je neplatcom dph, priniesla mi aj zopar myslim ze od polovicky novembra denne blocky z pokladne, pretoze na tu istu firmu maju aj parkovisko a tam maju tu pokladnu nejaku s fiskalnym modulom, takze mam od polovicky novembra aj tie blocky z poklane mam aj mesacnu uzavierku ale len k 30.12.2010 zrejme ku koncu novembra nieje mesacna, a rocnu uzavierku na blocku , co stymi blockami to mi staci do PD zauctovat len mesacnu uzavierku? a co stymi blockami klient vravel ze to netreba nikde lepit no nezda sa mi, stretla som sa mesacnymi uzavierkami a videla som aj knihu v jednej firme kde si tie denne a mesacne uzavierky lepia, poradi mi niekto?
    Denné a mesačné uzávierky z ERP sa lepia a zapisujú do Knihy pokladne.
    Ja som tržby z ERP účtovala denne a na konci mesiaca som si potom skontrolovala, či mám sumy správne zaúčtované (porovnala som mesačnú uzávierku so spočítaným príjmom podľa PD).

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ali8 Pozri príspevok
    a este jedna otazocka kedze oni zacinali v tom novembri s tym parkoviskom, chlapik im pri instalovani pokladne nahodil aj s dph a pritom oni niesu platcami dph takze mam na novembrovych blockach z pokladne aj s dph ktoru sumu mam teda hodit bez dph ci celkovu s dph? v decembri tam uz bola prerobena pokladna uz sa tam nezobrazuje to dph, poradte.
    Pokiaľ nebol platiteľom DPH a na dokladoch z ERP má vyčíslenú DPH, bol povinný túto DPH odviesť DÚ.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Všetky záväzky, ktoré nie sú k 31.12. vysporiadané. Teda aj z r. predchádzajúcich.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Dakujem, este by som sa spytala idem robit JU zivnostnicke mam odnej vsetky vysle fa dosle,bank.vypisy,blocky, to mi je jasne co s tym,je neplatcom dph, priniesla mi aj zopar myslim ze od polovicky novembra denne blocky z pokladne, pretoze na tu istu firmu maju aj parkovisko a tam maju tu pokladnu nejaku s fiskalnym modulom, takze mam od polovicky novembra aj tie blocky z poklane mam aj mesacnu uzavierku ale len k 30.12.2010 zrejme ku koncu novembra nieje mesacna, a rocnu uzavierku na blocku , co stymi blockami to mi staci do PD zauctovat len mesacnu uzavierku? a co stymi blockami klient vravel ze to netreba nikde lepit no nezda sa mi, stretla som sa mesacnymi uzavierkami a videla som aj knihu v jednej firme kde si tie denne a mesacne uzavierky lepia, poradi mi niekto?

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    rodina1 Pozri príspevok
    Denné a mesačné uzávierky z ERP sa lepia a zapisujú do Knihy pokladne.
    Ja som tržby z ERP účtovala denne a na konci mesiaca som si potom skontrolovala, či mám sumy správne zaúčtované (porovnala som mesačnú uzávierku so spočítaným príjmom podľa PD).
    Cize hodit kazdy den dennu uzavierku do PD? a aky doklad ktomu treba vystavit? a myslis ze moze byt hodena len mesacna a denna nemusi byt? ved prave ze ja som sa stetla ze vsetko bolo polepene v knihe pokladne a ja som uz len urobila prijmovy doklad k tej mesacnej hodila do uctovnictva a bolo, ale tu mi klient cosi spominal ze on uz ma nejaky fiskalny modul a ze sa bol pytat na danovom ze nemusi lepist blocky ci co tak preto sa pytam.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    a este jedna otazocka kedze oni zacinali v tom novembri s tym parkoviskom, chlapik im pri instalovani pokladne nahodil aj s dph a pritom oni niesu platcami dph takze mam na novembrovych blockach z pokladne aj s dph ktoru sumu mam teda hodit bez dph ci celkovu s dph? v decembri tam uz bola prerobena pokladna uz sa tam nezobrazuje to dph, poradte.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    rodina1 Pozri príspevok
    Pokiaľ nebol platiteľom DPH a na dokladoch z ERP má vyčíslenú DPH, bol povinný túto DPH odviesť DÚ.
    to ako fakt? to mu mam povedat ze to musi odviezt?

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    ale to dph na blockach mi povedal ze to chlapik pri instalovani zle naprogramoval preto ma paru dni na blockach aj dph. co s tym ted?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ali8 Pozri príspevok
    ale to dph na blockach mi povedal ze to chlapik pri instalovani zle naprogramoval preto ma paru dni na blockach aj dph. co s tym ted?
    Mal odviesť tú daň, a samozrejme podať DP.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Mal odviesť tú daň, a samozrejme podať DP.
    takze kedze sa jednalo o november mal podat v decembri danove priznanie (hoci nieje platcom dph) ? a co ja stymi blockami ako mu ich mam zaevidovat do PD s celkovou sumou dph ale bez rozpisu dph tak? ci ako?

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    riešila by som to tak,že pokiaľ nie je platcom DPH a chybu pri inštalácii pokladne zapríčinil ten čo to robil, pýtala by som od neho potrebné potvrdenie o príčne chyby a jej odstránení, kde by mal uviesť obdobie,kedy bola chyba spôsobená a kedy napravená. DPH by som neodvádzala, keďže podnikateľ-ak som dobre rozumela-nie je platcom DPH. Do príjmov by som si zadala celú sumu t.j. ZD s DPH by som spočítala.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Niuška Pozri príspevok
    riešila by som to tak,že pokiaľ nie je platcom DPH a chybu pri inštalácii pokladne zapríčinil ten čo to robil, pýtala by som od neho potrebné potvrdenie o príčne chyby a jej odstránení, kde by mal uviesť obdobie,kedy bola chyba spôsobená a kedy napravená. DPH by som neodvádzala, keďže podnikateľ-ak som dobre rozumela-nie je platcom DPH. Do príjmov by som si zadala celú sumu t.j. ZD s DPH by som spočítala.
    suhlasim s tebou tak ja mu to skusim tak podat ci sa bude stym dat nieco urobit nech zavola tomu co to robil. dakujem.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Dobry den este sa vratim ktej teme, kedze mam hodit do PD kazdy den tu dennu uzavierku mam ku kazdemu blocku vypisat PPD? na DÚ som sa pytala e kedze ma pokladnu s fiskalnym modulom nemusi lepit denne uzavierky do knihy pokladne ze oni to kontroluju tak ze sa nanu napoja, ale mam si pre svoju potrebu zaviest nejaky zosit a tam to lepit.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ali8 Pozri príspevok
    Dobry den este sa vratim ktej teme, kedze mam hodit do PD kazdy den tu dennu uzavierku mam ku kazdemu blocku vypisat PPD? na DÚ som sa pytala e kedze ma pokladnu s fiskalnym modulom nemusi lepit denne uzavierky do knihy pokladne ze oni to kontroluju tak ze sa nanu napoja, ale mam si pre svoju potrebu zaviest nejaky zosit a tam to lepit.
    Príjmový pokladničný doklad patrí k pokladničným operáciám. Ak ste sa rozhodli účtovať denne , tak cez príjmový pokladničný doklad.Ako to bude kontrolovať daňový úrad, to je už ich vec .
    Ešte doplním, je na Vás ako si budete zakladať alebo lepiť pásky z denných uzávierok. Je to dobrovoľné .
    Naposledy upravil Zita5 : 08.02.11 at 11:09

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Zita5 Pozri príspevok
    Príjmový pokladničný doklad patrí k pokladničným operáciám. Ak ste sa rozhodli účtovať denne , tak cez príjmový pokladničný doklad.Ako to bude kontrolovať daňový úrad, to je už ich vec .
    Ešte doplním, je na Vás ako si budete zakladať alebo lepiť pásky z denných uzávierok. Je to dobrovoľné .
    no ja som chcela uctovat o tom mesacne ale ze vraj pokladna s fiskalnym modulom musi byt uctovana denne ze vraj o mesacnej uzavierke tam zakon nepise tak neviem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.