Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely v priebežných položkách

Dňa 21.1.2010 prevod z devízového účtu 2 000 000,00 HUF s prepoč. kurzom EBS 268,99 € na bežný účet vo výške 7316,52 s prepoč.kurzom komerč.banky

Bankové účty
Príjem
BÚ OTP 7316,52 € /2000000,00HUF
Výdaj
Devíz.účet OTP 7435,22 /2000000,00HUF

Priebežné položky
Príjem
7435,22 €
Výdaj
7316,52 €
Rozdiel v priebežných položkách 118,70 € kde a kedy to zaúčtujem v jednoduchom účtovníctve?
Ďakujem za pomoc
Beata
Naposledy upravil HoresnyikovaB : 25.01.11 at 15:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    sumu podľa devízového účtu by som na bežný účet zadala takým istým kurzom a neprepočítavla podľa komerčnej banky.tým pádom by ti nevznikli žiadne kurzové rozdiely.

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    A ak si to účtovala takto, tak skús dať kurzový rozdiel do interných dokladov.

    Gaburik je offline (nepripojený) Gaburik

    Gaburik
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Podnikateľ má zriadený v Českej republike účet vedený v CZK. Pri hotovostnom výbere z bankomatu mi vzniká problém v nesúlade priebežných položkách. Konkrétne:
    Dňa 8.3.2011 hotovostný výber 15 000 CZK z bankomatu, ktorý bol z bežného účtu odpísaný 9.3.2011. Aký kurz by ste použili pri prepočte na €, aby vám sadli priebežné položky? Z dátumu 7. 3. 2011 (príjem hotovosti do valutovej pokladne) alebo z dátumu 8.3.2011 (výpis z banky o výbere)? Alebo mám vyčísliť kurzový rozdiel v dôsledku rozdielnych kurzov? Netuším.... Skúste poradiť, ako by ste danú situáciu riešili. Ďakujem.

    Kurzové rozdiely v priebežných položkách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.