Zavrieť

Porady

falcovaný plech výhody a nevýhody

mame zateplene podkrovie pod falcovanym plechom bez kontralat a odvetrania co sa môže stat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na plechu bude takmer zo 100%istotou kondenzovať voda.Čo to urobí s vatou asi nemusím vysvetlovať.

    lubo74 je offline (nepripojený) lubo74

    lubo74
    Okrem 100% znehodnotenia izolácie ,ti začne hniť krov a za par zim,keď napadne viac snehu ti to cele môže spadnúť na hlavu.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    až tak by som to neprežíval, ak sa jedná o šikmý úsek do 2 bm a nad klieštinami je pochôdzne, dá sa plastovými rúrkami odtlačiť vata od plechu a zabezpečiť odvetrávaciu medzeru, ktorej ešte pomôžeš navŕtaním dier do čelového plechu nad odkvapom. Funguje to, chce to trochu popracovať.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    A pár dier aj na vrch krytiny,nebude sa potiť...
    Keby takto "odborne" operovali lekári,ako niektorí stavajú domy,tak je nás na svete pol miliardy....
    Ale aký dom som vystaval,ten musí mať aj desať melónov hodnotu.To veru aj jedenásť,ak nie sú dozreté.:

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    No som zvedavý aspoň na jednu výhodu,či niekto napíše.
    Ak áno,skočím šípku do vypusteného bazénu,bo som nemplavec..

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    No vidíš, s humorom to ide lepšie ešte si zober vŕtačku...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Na všetkých Lídloch máš štíty robené z Rheizinku, bohužiaľ iba štíty. Zafalcovaný plech je vodotesný, pružný spoj, ak je to titanzinok, je prakticky navždy a odvetrávaná medzera musí byť v každej izolovanej streche bez ohľadu na krytinu. Kusové krytiny patria medzi nevodotesné strechy kde im musí pomáhať fólia s veľmi obmedzenou životnosťou, na stavbách u nás lokálne ani neprežije kolaudáciu!!!

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    lapejko Pozri príspevok
    Na všetkých Lídloch máš štíty robené z Rheizinku, bohužiaľ iba štíty. Zafalcovaný plech je vodotesný, pružný spoj, ak je to titanzinok, je prakticky navždy a odvetrávaná medzera musí byť v každej izolovanej streche bez ohľadu na krytinu. Kusové krytiny patria medzi nevodotesné strechy kde im musí pomáhať fólia s veľmi obmedzenou životnosťou, na stavbách u nás lokálne ani neprežije kolaudáciu!!!
    Lidl nie je obchod,kde by som ja nakupoval normálne potraviny,lebo sa mi nezdajú príliš zdraviu prospešné,tak prečo by práve štítová stena mala byť zo "zdravého" materiálu?

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    marleau Pozri príspevok
    Lidl nie je obchod,kde by som ja nakupoval normálne potraviny,lebo sa mi nezdajú príliš zdraviu prospešné,tak prečo by práve štítová stena mala byť zo "zdravého" materiálu?
    ja teda obchodáky neznášam všetky, ale v lídli sa dajú nájsť celkom slušné potraviny, napríklad ked som pozeral párky po obchodoch tak to bola všade bieda, samý mäsokostný separát, mäso obsah tak 20-30% a tam sa dali nájsť aj s 80% podielom masa (nie separátu).

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    iv@n Pozri príspevok
    ja teda obchodáky neznášam všetky, ale v lídli sa dajú nájsť celkom slušné potraviny, napríklad ked som pozeral párky po obchodoch tak to bola všade bieda, samý mäsokostný separát, mäso obsah tak 20-30% a tam sa dali nájsť aj s 80% podielom masa (nie separátu).
    Párky a plechovú strechu nemám rád.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.