Zavrieť

Porady

Škola šmyku - účtovanie

V našej spoločnosti sme sa rozhodli, že pracovníkov ktorí používajú služobné autá pošleme do "školy šmyku". Ako toto zaúčtovať?
Je to daňovouznaný náklad alebo pripočítateľná položka?

Steffi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Steffi Pozri príspevok
    V našej spoločnosti sme sa rozhodli, že pracovníkov ktorí používajú služobné autá pošleme do "školy šmyku". Ako toto zaúčtovať?
    ... účtoval by som to ako poskytnutú službu (je to obdoba školenia, kurzu,...)


    Steffi Pozri príspevok
    ....Je to daňovouznaný náklad alebo pripočítateľná položka?....
    Na základe strohého zadania sa ťažko vyjadruje k daňovej uznateľnosti.
    Ak sa jedná o obchodných cestujúcich, ktorí urobia v zime 10-15 tis. km mesačne, nemal by byť problém s obhajobou daňovej uznateľnosti. V prípade, že títo "zamestnanci" sú spoločníci, konatelia, majú kancelársku prácu, služobné autá pridelené na súkromné používanie, tu by som vehemetne neobhajoval plnú daňovú uznateľnosť...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ZDP:

    2/i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,

    JA si taktiež osobne myslím, že tento výdavok by mal byť obhájiteľný. Ak splňa všetky tri podmienky súčasne.

    Mňa školenie varuje, akým spôsobom mám podvedome konať, akým spôsobom mám udržať auto v stave, aby som nespôsobila škodu spoločnosti.
    Je to obhájiteľne, podľa mňa, prečo by som išla na takéto školenie, ak by to boli zbytočne vyhodené peniaze. JA chránim majetok spoločnosti pred nepredvídateľnými okolnosťami. Ide o ochranu majetku (auta), kt. je súčasťou OM daňovníka.

    Ak sa mýlim opravte ma.

    Škola šmyku - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.