Zavrieť

Porady

Najom bytu - prechodny pobyt

Kto poradi? Spolu s priatelom ideme byvat do jeho rodicov bytu. Budeme si platit najom + energie a ziadnu odplatu jeho rodicom, teda neuzatvorime najomnu zmluvu, ale docitala som sa o "zmluve o vypozicke". Potrebujem si vsak na tomto novom mieste uzatvorit prechodny pobyt. Myslite, ze bude stacit ako doklad k prechod. pobytu zmluva o vypozicke? Alebo mozem uzatvorit najomnu zmluvu takuto:
...nájomná zmluva dojednaná bez odplaty (nájomného) by sa posudzovala ako zmluva o výpožičke. Nájomná zmluva by však musela byť dojednaná výslovne ako bezplatná.
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kacka6 Pozri príspevok
    Je to mozne urobit aj tak, ze sa mi jeho rodicia podpisu doma a ja to dam potom overit notarom?
    Asi je jedno, ci rodicia budu merat cestu k notarovi,alebo priamo na urad. Na urade ta to vyjde lacnejsie.

    Spytaj sa priamo na prislusnom urade, niekde to akceptuju, niekde nie

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Musíte ísť spolu s rodičmi (vlastníkmi bytu) na Mestský úrad, evidenciu obyvateľov, kde oni podpíšu, že súhlasia s prihlásením na prechodný pobyt v ich byte.

    kacka6 je offline (nepripojený) kacka6

    kacka6
    Je to mozne urobit aj tak, ze sa mi jeho rodicia podpisu doma a ja to dam potom overit notarom?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kacka6 Pozri príspevok
    Je to mozne urobit aj tak, ze sa mi jeho rodicia podpisu doma a ja to dam potom overit notarom?

    Nie. Notár podpisy neoverí ak sa nepodpisuje pred ním.

    Najom bytu - prechodny pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.