Zavrieť

Porady

Hodinová mzda učiteľa pracujúceho na dohodu

Dobrý deň,

1. Počula som, že učiteľovi - predč. dôchodcovi pracujúcemu na dohodu sa vypláca plat - z prostriedkov na prevádzku školy - je to pravda?

2. Ako sa vypočíta mzda pri práci na dohodu na 1h čo je 60 minút alebo na 1 vyuč. hodinu čo je 45 minút? Koľko (aspoň približne) môže byť za takúto hodinu?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    1. Áno, dohody sa účtujú na rozpočtovú klasifikáciu 637027.
    2. Nedá sa to celkom presne takto počítať, pretože učiteľ v PP ná pracovnú dobu napr. 37,5 hod. týždenne ale nie vyučovaciu povinnosť, čiže zbytok má na prípravu na vyučovanie, kdežto dohodár učí napr. 10 hodín týždenne a tiež sa na hodinu musí prpraviť, ale zaplatené má len odučené hodiny, čiže v hodinovej sadzbe by mal mať zohľadnenú aj prípravu na vyučovanie.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, Sabadka, KATA50, mzdarka renca, promont maja
    5

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Ja som sa raz na školení dozvedela, že učiteľ nemôže učiť na dohodu.
    Že práca učiteľa vo verejnom záujme musí byť na skrátený PP a nie na dohodu.Ale nikde som to nenašla.

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    mzda na kratší pracovný úväzok sa počíta ako percento z povinnej vyučovacej povinnosti 23h normalny učiteľ(22 vých poradca...)
    a teda plat je rovnakým percentom z tabuľky(základná trieda + prax).
    takto som aj ja pracoval. Pripajam sa k nazoru že učiteľ nepracuje na dohodu ale na prac. zmluvu.

    ak maš 11 h z 23h to je dokopy 47.82 percenta a následne to je toľko z tarifnej mzdy. čiže nepracuješ na 37.5 h ale iba 17.94 h

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Ja som otázku položila predtým, ako som išla učiť na dohodu, lebo som nevedela ako sa to platí. Potom som učila na dohodu 3 mesiace (25 hodinový úväzok)a v zmluve mám hodinovú mzdu 5€ v hrubom. Riaditeľka mi dala aj dozor, vraj hodinová mzda je za 60 minút a nie 45. V máji som pracovala celý mesiac za 525€ (425,25€ v čistom). Stále neviem ako to malo byť.

    csuvto je offline (nepripojený) csuvto

    csuvto
    Ak pracuje učiteľ na dohodu, môže mať maximálne 10 hodín týždenne a ráta sa tam len odučená hodina.

    batrkap je offline (nepripojený) batrkap

    batrkap
    Rada by som sa opýtala ako to je z ďalšími povinnosťami, ktoré so sebou práca učiteľa prináša (napr. dozor, ...) ked je zamestnaný na dohodu a tieto vedlajšie činnosti nemá jednoducho zaplatené. Má právo ich odmietnuť, kedže nie sú podľa dohody jeho pracovnou náplňou?

    Ps: ked učím 10 vyučovacích hodín je pravda že sa to ráta ako 7,5 h.???

    ďakujem za informacie, názory alebo podobné skúsenosti a postrehy

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    Dobrý deň,
    nenašla som vhodnejší príspevok a potrebujem radu ohľadom výpočtu mzdy pedagogického zamestnanca pri skrátenom úväzku.
    Príklad: základný úväzok je 23 hodín,skrátený 16 hod, funkčný plat 750 € pri plnom úväzku,ako postupovať pri výpočte platu pri tomto úväzku? Prosím poslať nejaký link alebo vysvetliť spôsob výpočtu. Vopred vďaka za pomoc.

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Počítaj ako v matematike 100% je 23 hodín tak 16 hodín je 69,6%. Počítaj úmerou ďalej
    100%......750€
    69,6%.....522€ toľkoto by si mala zarobiť.

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    logomania Pozri príspevok
    Počítaj ako v matematike 100% je 23 hodín tak 16 hodín je 69,6%. Počítaj úmerou ďalej
    100%......750€
    69,6%.....522€ toľkoto by si mala zarobiť.
    Ďakujem pekne, ja som totiž čítala, že sa prepočítavajú jednotlivé zložky platu spôsobom, že sa vypočíta hodinová mzda a vtedy to vyjde menej. Teda správne to má byť tak, ako uvádzaš ty? Súrne to potrebujem vedieť.
    Naposledy upravil nadka1 : 07.09.11 at 14:43

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Z vlastnej skúsenosti: Ja som tiež pracovala na čiastočný úväzok (na zmluve musí byť vyjadrený ako určité % z celkového úväzku 100%) a vypočítali mi to tak, ako som už uviedla, ale bola som zamestnaná na dobu určitú a nie na dohodu !
    Ak si zamestnaná na dohodu potom máš zaplatené len tie hodiny ktoré odučíš, napr.: ak sa dohodneš so zamestnávateľom na 5€ za vyuč. hodinu, tak za 16 hodín zarobíš 16.5=80€ treba odrátať 19% daň - takto som to mala minulý škol rok.
    Naposledy upravil logomania : 07.09.11 at 18:22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.