Zavrieť

Porady

Zúčtovanie odstupného

Prosím Vás, dňom 10.1. mi skončil PP a mám nárok na 3mes. odstupné. Ja potrebujem doložiť potvrdenie o príjme za mesiac január, február....
Preto je pre mňa výhodnejšie, aby mi zúčtovali a vyplatili odstupné po mesiacoch. V práci mi tvrdia, že sa to môže len naraz, teraz v januári.

Takúto správu mi dnes poslali z práce:
Keď som vás odhlásila zo SP a ZDRP, neviem, ako dodatočne po ukončení PP zúčtovávať odstupné, musela by som vás mesačne znova prihlasovať a odhlasovať, ale ako čo? Veď nevzniká znova PP! Toto mi odsúhlasil tvorca programu.


Musí to byť jednorazovo, alebo sa to dá zúčtovať postupne. Viete mi poradiť??? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Nedá sa to, že to odstupné rozúčtujú po mesiacoch??? lebo mi povedali, že mi ho vyplatia po čiastkach, ale zúčtujú v januári.
    Vyplatiť sa dá, ale zaúčtovať musia v januári.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Nedá sa to, že to odstupné rozúčtujú po mesiacoch??? lebo mi povedali, že mi ho vyplatia po čiastkach, ale zúčtujú v januári.
    Mali by ti ho aj zuctovat aj vyplatit naraz, spolu s poslednou mzdou.
    Ak ste sa dohodli na vyplateni po splatkach, tak ti to mozu vyplatit na viackrat, ale zuctovat len v januarovej vyplate.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    na vysvetlenie: počítačový program neurobí mzdu zamestnancovi, ktorý v danom mesiaci už nie je vo firme zamestnancom.. preto mzdárka nemá možnosť to rozúčtovať po mesiacoch, kedy tam už nie ste.. iba v januári..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Prosím Vás, dňom 10.1. mi skončil PP a mám nárok na 3mes. odstupné. Ja potrebujem doložiť potvrdenie o príjme za mesiac január, február....
    Preto je pre mňa výhodnejšie, aby mi zúčtovali a vyplatili odstupné po mesiacoch. V práci mi tvrdia, že sa to môže len naraz, teraz v januári.

    Takúto správu mi dnes poslali z práce:
    Keď som vás odhlásila zo SP a ZDRP, neviem, ako dodatočne po ukončení PP zúčtovávať odstupné, musela by som vás mesačne znova prihlasovať a odhlasovať, ale ako čo? Veď nevzniká znova PP! Toto mi odsúhlasil tvorca programu.

    Musí to byť jednorazovo, alebo sa to dá zúčtovať postupne. Viete mi poradiť??? Ďakujem pekne
    PP skončil 1O.1. odstupné bude vyplatené teda v januárovej mzde. Je to v súlade so ZP. Dňom 11.1. už nie si ich zamestnancom, tak aké chceš doplatenie odstupného.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Nedá sa to, že to odstupné rozúčtujú po mesiacoch??? lebo mi povedali, že mi ho vyplatia po čiastkach, ale zúčtujú v januári.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    ivka70 Pozri príspevok
    Mali by ti ho aj zuctovat aj vyplatit naraz, spolu s poslednou mzdou.
    Ak ste sa dohodli na vyplateni po splatkach, tak ti to mozu vyplatit na viackrat, ale zuctovat len v januarovej vyplate.
    na splátkach sme sa nedohodli, to mi až dnes naznačili..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zdenka175 Pozri príspevok
    na splátkach sme sa nedohodli, to mi až dnes naznačili..
    Tak s nimi nesúhlas, lepšie je mať vyplatené naraz, ako neskôr, nedajbože už nikdy.

    Zúčtovanie odstupného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.