Zavrieť

Porady

Ukoncenie PN

Ahojte,

prosim, poradte mi ohladne ukoncenia PN-ky.
Na PN som nastupila 20.01. a naspat do prace nastupujem 31.1.
Lekar mi ukoncil PN-ku 29.01...nemalo by to byt 31.1 ?

Dakujem za pomoc
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nie, mohlo to byt este 30.1., co je nedela, ale ak 31.1. uz nastupujes do prace, tak to nemoze byt posledny den PN.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Osmicka Pozri príspevok
Ahojte,

prosim, poradte mi ohladne ukoncenia PN-ky.
Na PN som nastupila 20.01. a naspat do prace nastupujem 31.1.
Lekar mi ukoncil PN-ku 29.01...nemalo by to byt 31.1 ?

Dakujem za pomoc
AK je ukončenie 29., nástup do práce je hneď nasledujúci, teda 30., ale to je sobota, takže prvý pracovný je 31.1.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

keďže ti ukončil 29.1., práceschopná si 30.1... do práce nastúpiš v tvoj prvý pracovný deň..
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

Dakujem
..v pripade, ze standardne pracujem od pon-pia...nahrada za pn by mala byt aj cez vikend, a tym padom pn-ka by mala byt do 30.01

... alebo to bolo korektne ukoncene ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

lekár ti ukončil tak, ako uvážil on.. tu nič nenašpekuluješ..
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

mno kedze som na pn-ke prvy-krat po 20 rokoch..tak ma to zaujima
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Osmicka Pozri príspevok
Dakujem
..v pripade, ze standardne pracujem od pon-pia...nahrada za pn by mala byt aj cez vikend, a tym padom pn-ka by mala byt do 30.01

... alebo to bolo korektne ukoncene ?
ÁNo, bolo, to znamená, že 30. už nemusíš dodržiavať žiaden liečebný režim. Náhrada končí toho 29.1. je to teda presne 10KD, ktoré preplatí zamestnáv..
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

Dakujem za info.
V prvom rade by som rada korigovala horne info..PN je do 28.01 a praceschopna od 29.01.

Hypoteticky..ak by PN-ka bolo vypisana do 30.01., patrila by mi nahrada za nemocenske...ale nie ?
Pytam sa kvoli tomu, ze uctovnicka mi tvrdila, ze z platoveho hladiska je to lepsie, tak ako je to uvedene na PN-ke, co je v podstate v rozpore s informaciou, ze hahrada sa poskytuje za kazdy kalendarny den.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Osmicka Pozri príspevok
Dakujem za info.
V prvom rade by som rada korigovala horne info..PN je do 28.01 a praceschopna od 29.01.

Hypoteticky..ak by PN-ka bolo vypisana do 30.01., patrila by mi nahrada za nemocenske...ale nie ?
Pytam sa kvoli tomu, ze uctovnicka mi tvrdila, ze z platoveho hladiska je to lepsie, tak ako je to uvedene na PN-ke, co je v podstate v rozpore s informaciou, ze hahrada sa poskytuje za kazdy kalendarny den.
Prečo by to bolo v rozpore? Náhradu dostaneš za každý kalendárny deň PN, teda do 28.1.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

áno, náhrada príjmu sa poskytuje aj za víkendy.. neviem, na základe čoho ti účtovníčka tvrdí, že takto to máš lepšie..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Osmicka Pozri príspevok
Dakujem za info.
V prvom rade by som rada korigovala horne info..PN je do 28.01 a praceschopna od 29.01.

Hypoteticky..ak by PN-ka bolo vypisana do 30.01., patrila by mi nahrada za nemocenske...ale nie ?
Pytam sa kvoli tomu, ze uctovnicka mi tvrdila, ze z platoveho hladiska je to lepsie, tak ako je to uvedene na PN-ke, co je v podstate v rozpore s informaciou, ze hahrada sa poskytuje za kazdy kalendarny den.
Aký dátum máš na Doklade o ukončení PN?

Je tam údaj : práceschopný od ...
Náhrada sa poskytuje za kal. deň, lekár môže ukončiť PN aj nedeľou. Ako je už písané v predch. príspevkoch, počas víkendu ešte musíš dodržiavať liečebný režim.
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

Ak by bola PN-ka vypisana do 30.1..nahrada by bola aj za vikendove, teda kalendarne dni
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

Je tam údaj : práceschopný od ...29.01
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

veronikasad Pozri príspevok
Aký dátum máš na Doklade o ukončení PN?

Je tam údaj : práceschopný od ...
Náhrada sa poskytuje za kal. deň, lekár môže ukončiť PN aj nedeľou. Ako je už písané v predch. príspevkoch, počas víkendu ešte musíš dodržiavať liečebný režim.
Veronika, nemusí už počas víkendu dodržiavať liečebný režim, 28.1. je PN ukončená..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Osmicka Pozri príspevok
Je tam údaj : práceschopný od ...29.01
To teda znamená, ako som už uviedla, od soboty máš voľnosť, nemusíš dodržiavať liečebný režim.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Osmicka Pozri príspevok
Je tam údaj : práceschopný od ...29.01
tak náhradu príjmu nebudeš mať vyplatenú ani v sobotu, ani v nedelu. Niektorí lekári to robia zámerne, niektorí o platbe za kal. dni možno ani netušia.
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

kalendarny nie je pracovny
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

..len, ked uz sa dokasle vyplata nemocenskou nahradou, tak to uz mohol dat do 30.01.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Osmicka Pozri príspevok
..len, ked uz sa dokasle vyplata nemocenskou nahradou, tak to uz mohol dat do 30.01.
S tým už asi nič nenarobíš. Hlavne, že si zdravá, nie?
0 0
Osmicka Osmicka

Osmicka je offline (nepripojený) Osmicka

Zdravie je vzdy relativne..dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať