Zavrieť

Porady

zaúčtovanie záväzkov

Ahojte,

vie mi niekto poradiť ako mám postupovať ak:

v decembri 2010 došlo vyúčtovanie poistného na obdobie roku 2011 a takisto splatné až v roku 2011.
vykážem to ako záväzok roku 2010????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    nika6 Pozri príspevok
    ...v decembri 2010 došlo vyúčtovanie poistného na obdobie roku 2011 a takisto splatné až v roku 2011...vykážem to ako záväzok roku 2010????
    podľa mňa zadanie je zmätočné - ako môže prísť vyúčtovanie poistného za rok 2011 v decembri 2010 ?

    Poisťovne v decembri 2010 zasielajú predpis poistného na rok 2011.

    Doklad je účtovný prípad roku 2011, nevidím dôvod ho účtovať do záväzkov roku 2010 ! V roku 2010 účtujem jedine v prípade, ak je toto poistné dopredu uhradené.

    nika6 je offline (nepripojený) nika6

    nika6
    je to niečo ako predpis poistného na následujúce obdobie,

    došlo to v statom roku a keďže je splatné až v roku 2011 tak sme ho v roku 2010 neuhradili a neviem, či ho mám chápať ako náš záväzok už v roku 2010???

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit co vsetko mam davat do zaväzkov?
    dodavatelske faktury
    mzdy
    odvody, aj za Zľ aj za SZČO
    dan z prijmu FO
    dan z motor.vozidiel
    najom
    aj RZZP ??
    Dakujem

    sova* je offline (nepripojený) sova*

    sova*
    S akým dátumom účtovať ostatné záväzky v rámci roka? (odvody, DPH, DzP, DzMV...)

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    neviete mi niekto poradit?
    a aj to čo pisala sova* ma dost zaujima ako to ma byt spravne.aj ked napriklad take odvody davam polrocne sumu do zaväzkov a potom z nich odoberam (teraz ale myslim odvody szčo ktore su kazdy mesiac rovnake).

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ja účtujem odvody do poistovní mesačne ako záväzok k poslednému dnu v mesiaci ...
    a na konci roka 31.12. účtujem do záväzkov aj dan z MV
    odvod DPH ak je, mzdu zamestnancov , ktorá bude vyplatená v januári, odvody za zamestnancov, odvody za zamestnávatela....

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    jeso Pozri príspevok
    ja účtujem odvody do poistovní mesačne ako záväzok k poslednému dnu v mesiaci ...
    a na konci roka 31.12. účtujem do záväzkov aj dan z MV
    odvod DPH ak je, mzdu zamestnancov , ktorá bude vyplatená v januári, odvody za zamestnancov, odvody za zamestnávatela....
    no dobre,ale toto co spominate je vsetko zaväzok napr. r.2010 aj ked uhrada bude v PD az v r.2011?
    nezda sa mi to, lebo taka dan z MV sa predsa robi az v novom roku za stary rok, teda by mala byt zaväzok noveho roka v ktorom je aj uhradena. ci sa mylim?
    a su vôbec datumy v zaväzkoch dôlezite? myslim v priebehu roka.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    prosim vas aj cestovne prikazy (ak je auto zarad.v obch.majetku), kde mam vycislene stravne z prac.cesty idu do zaväzkov??

    sova* je offline (nepripojený) sova*

    sova*
    cestovny prikaz SZCO staci uctovat v ramci pokladne, nie je potreba uctovat do zavazkov, aspon myslim.

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    pekné účtovné dopoludnie prajem poprosím o radu ... mám szčo, ktorá mala povinnosť platiť odvody do ZP z min. VZ, teda 44,73 eur. platil však vždycky po 45,- eur. nahodiť to do záväzkov v sume, ktorá bola skutočne zaplatená alebo v sume, ktorá mala byť podľa zákona, teda 44,73 ? riešim to kvôli tomu, lebo ak bude mať vždy vyššiu úhradu, tak mu vznikne preplatok, no tento preplatok sa nemusí zhodovať s rzzp, keďže do 3,00 eur sa preplatok nevracia.... ďakujem

    "Julietta" je offline (nepripojený) "Julietta"

    Z rovnakej látky som, z akej sú utkané sny ;-) ...viac "Julietta"
    Katka0208 Pozri príspevok
    nevie mi nikto poradiť ?
    Do záväzkov predpísať skutočnú hodnotu.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Katka0208 Pozri príspevok
    pekné účtovné dopoludnie prajem poprosím o radu ... mám szčo, ktorá mala povinnosť platiť odvody do ZP z min. VZ, teda 44,73 eur. platil však vždycky po 45,- eur. nahodiť to do záväzkov v sume, ktorá bola skutočne zaplatená alebo v sume, ktorá mala byť podľa zákona, teda 44,73 ? riešim to kvôli tomu, lebo ak bude mať vždy vyššiu úhradu, tak mu vznikne preplatok, no tento preplatok sa nemusí zhodovať s rzzp, keďže do 3,00 eur sa preplatok nevracia.... ďakujem
    Ja mám taký problém pri združení dvoch FO. Odvody im robím mimo základ dane bez evidencie v záväzkoch - to robím len ručne. Tak ak dôjde aj k vyššej úhrade, tak mi to netlačí do záväzkov.

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    ďakujem za rady, nahodila som hodnotu aká mala byť podľa zákona a nakoniec mi vlastne vyšiel nedoplatok, keďže jeden mesiac zaplatil oveľa menej, no a tento záväzok sa vlastne bude zhodovať s rzzp, takže je to ok. pekný deň prajem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.