Zavrieť

Porady

Absencia a RL

Prosím Vás o radu : dnes mi priniesol šéf šichtovky na spracovanie miezd. Zamestnanec v skúšobnej dobe svojvoľne nepracuje od 16.11.- to sme sa dozvedeli až zo šichtovky,(keďže denný výkaz prác podpisuje majster,ktorý podlieha odberateľovi nechýba mu cudzí zamestnanec a u nás pri toľkom počte to nemá kto kontrolovať). Pracovný pomer v SD s dotyčným ukončujem až teraz,(doručenie aspoň 3-dni pred ukončením PP). Odvody do ZP sú pasé - musíme ich zaplatiť. Chcem zachrániť aspoň odvody do SP. Môžem poslať do SP registr.list s prerušením od začiatku absencie - 16.11.(aj keď nedodržím 8 dní) a ukončenie podľa ukončenia PP -12.12.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Myslím, že radšej neskôr ako nikdy. Mne sa to už tiež stalo a posielala som prerušenie kvôli absencii asi po 3 týždňoch.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    jasl
    ... Zamestnanec v skúšobnej dobe svojvoľne nepracuje od 16.11.- to sme sa dozvedeli až zo šichtovky... Odvody do ZP sú pasé - musíme ich zaplatiť.
    Podľa výkladu uvedeného v príspevku

    http://www.porada.sk/showthread.php?p=147054#post147054

    odvody do ZP platiť netreba.

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Podľa mňa kľudne mu dajte (aj keď s dnešným dátumom) ukončenie na Sociálnu poisťovňu s dátumom 16.11.2005 a detto do Zdravotnej poisťovni. V sprievodnom liste im môžete vystvetliť situáciu, že z akého dôvodu zasielate uvedené dokumenty RL FO a Hromadné oznámenie oneskorene. Nevidím dôvod, prečo by Vaša spoločnosť nezodpovednému pracovníkovi mala naďalej hradiť poistné, a tým pádom aj mzdu. A pre budúcnosť treba upozorniť vedúceho zamestnanca, že takého veci treba ohlásiť hneď aj keď to nie je rovno jeho podriadený.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Aj nám sa vyskytovali takého prípady. Sme stavebná firma a ľudí máme vonku po stavbách. Po dohode s riaditeľom som pripravila príkaz riaditeľa pre majstrov a stavbyvedúcich, ohľadne nahlasovania neprítomnosti zamestnancov. Dovolenku sú mi povinní nahlasovať deň vopred alebo hneď ráno. Pokiaľ nepríde pracovník bez oznámenia do zamestnania, pokúšame sa ešte v ten deň zistiť jeho neprítomnosť v práci. Tak isto sú povinní nahlasovať, ak im niekto omaródil a potvrdenie o DPN čo najskôr doručiť na firmu. Najskôr sa to našim technikom nepozdávalo, no postupne si zvykli a tak už nemáme problémy, ktoré sa nám sústavne vyskytovali.
    Čo sa týka Tvojho prípadu, pošli RL FO. Vždy radšej neskôr, ako vôbec.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    Hm, vďaka,
    len u mňa ide skôr o to, s akým dátum treba takémuto človeku doručuť skončenie prac. pomeru? Môže tam byť spätný dátum??

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jun2006 Pozri príspevok
    Hm, vďaka,
    len u mňa ide skôr o to, s akým dátum treba takémuto človeku doručuť skončenie prac. pomeru? Môže tam byť spätný dátum??
    S akým dátumom, je ťažšia odpoveď. Keď mu ukončíš pracovný pomer
    s terajším dátumom, čo mu dáš za obdobie keď nechodil do práce? Pokiaľ nechodil bez udania dôvodu, bolo treba odovzdať na sociálku RL FO ako prerušenie /začiatok aj koniec prerušenia/ a taktiež robiť za neho odvody
    z minimálnej mzdy. Ja by som to ukončila so starým dátumom a dala
    k tomu to vysvetlenie, ako Ti bolo radené v predchádzajúcich príspevkoch.

    jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

    jun2006
    no ano, tomu rozumiem. ale co ked taky clovek pride na IP a povie, ze skoncenie dostal so spätným datumom??? A bude to pravda...
    Tak ako?

    JanaL. je offline (nepripojený) JanaL.

    JanaL.
    Prečo chcete platiť odvody do SP za obdobie prerušenia poistenia, keď za toto obdobie sa neplatí poistné? Ja by som to ukončila s aktuálnym dátumom. Ten zamestnanec sa môže následne domáhať na súde neplatnosti skončenia pracovného pomeru pri spätnom rozviazaní.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Za obdobie absencie sa neplatia odvody do poisťovni, vymeriavaci základ počas týchto dní je 0. Určite pošli registračný list poistenca o začiatku absencie aj o skončení absencie do poisťovne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.