Zavrieť

Porady

pracovna zmluva

zdravim, mam otazku,,minuly rok som nastupil do zamestnania, kde mi dali zmluvu na dobu určitu, (do31,12, 2010 ) zo skušobnou dobou na 3 mesiace, po novom roku tam pracujem dalej, dalšiu zmluvu mi podpisat už nedali ,tvrdia že som tam automaticky už nastalo, ja som si našiel lepšiu pracu, z nastupom od, 1,2, 2011,, v kancelarii firmi, kde momentalne ešte pracujem, mi tvrdia mi že musim si dat 2mesačnu vypoved, ako sa do čerta odtial mam dostat??? babo raď,???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martin 351 Pozri príspevok
    a ako sa vlastne piše vypoved ? ja som to naposledy pisal sa socializmu,, a to už je velmi davno,, za tych 20 rokou kapitalizmu z ,,ludskou tvarou,, som vypoved vždy dostal, dakujem všetkym za rady, zase som o niečo mudrejši,
    vzorov je na internete kopec, napr.:
    http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...estnanca/40576

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    majú pravdu, automaticky si prešiel na dobu neurčitú, keďže si so súhlasom zamestnávateľa pokračoval v zamestnaní aj po uplynutí doby určitej..
    nepotešila si ma, kamarat ,mi radil že zo zdravotnych dôvodou by som sa mohol odtial dostat, ale čo ked mne nič nieje, (pracu som zobral minuly rok ,ako vychodisko z núdze) ale aj tak dakujem za radu,

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martin 351 Pozri príspevok
    nepotešila si ma, kamarat ,mi radil že zo zdravotnych dôvodou by som sa mohol odtial dostat, ale čo ked mne nič nieje, (pracu som zobral minuly rok ,ako vychodisko z núdze) ale aj tak dakujem za radu,
    Skús sa s nimi dohodnúť na skončení PP dohodou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martin 351 Pozri príspevok
    nepotešila si ma, kamarat ,mi radil že zo zdravotnych dôvodou by som sa mohol odtial dostat, ale čo ked mne nič nieje, (pracu som zobral minuly rok ,ako vychodisko z núdze) ale aj tak dakujem za radu,
    Skús požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP. Ak zamestnavatel nebude so skončením prac.pomeru súhlasiť, zostáva ti len výpoveď zo strany zamestnanca s dvojmesačnou výpovednou dobou. Tvoju výpoveď musí zamestnávatel prevziať do konca januára, inak ti výpovedná doba začne plynúť až od 1. marca. (treba ju doručiť osobne, na pošte to zamestnávatel už nestihne prevziať do konca mesiaca).

    Skontroluj si prac.zmluvu, či v nej náhodou nemáš, že prac.pomer môžeš skončiť aj v priebehu plynutia výpovednej doby, aavšak s 1-mesačnou náhradou mzdy.
    skusim ,,,, dohodou,,, ale myslim si že nato mi asi neskočia, preto že pracu ktoru tam vykonavam , nikto nechce robit, lebo je malo ohodnotena, a ked sa niekto aj najde behom chvile odide, už som dostal aj od kamarata radu,,, aby som do prace prišiel pod parou,,,, to sa mi zda taky extrem,,, asi len ta 2 mes.vypoved, čo sa da robit, (jedni by radi ziskali pracu ,a ja by som rad onu prišiel,,jeto paradox,)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martin 351 Pozri príspevok
    skusim ,,,, dohodou,,, ale myslim si že nato mi asi neskočia, preto že pracu ktoru tam vykonavam , nikto nechce robit, lebo je malo ohodnotena, a ked sa niekto aj najde behom chvile odide, už som dostal aj od kamarata radu,,, aby som do prace prišiel pod parou,,,, to sa mi zda taky extrem,,, asi len ta 2 mes.vypoved, čo sa da robit, (jedni by radi ziskali pracu ,a ja by som rad onu prišiel,,jeto paradox,)
    za takú radu kamarátovi zaďakuj, lebo sa velmi lahko môže stať, že prídeš o prácu v obidvoch firmách
    a ako sa vlastne piše vypoved ? ja som to naposledy pisal sa socializmu,, a to už je velmi davno,, za tych 20 rokou kapitalizmu z ,,ludskou tvarou,, som vypoved vždy dostal, dakujem všetkym za rady, zase som o niečo mudrejši,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.