Zavrieť

Porady

AirLive WN-300R

Zdravim,
ma niekto AirLive WN-300R?
a vie mi povedat ako zmenim heslo na SSID?
admin heslo som nasiel a samozrejme ho zmenil, no neviem ci som slepy, ale neviem nikde najst heslo na SSID.
Ci da sa to len cez toho sprievodcu?
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Časť security v časti wireless .Samozrejme musí byť zapnuté zabezpečenie siete napr. WPA2-PSK.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
Časť security v časti wireless .Samozrejme musí byť zapnuté zabezpečenie siete napr. WPA2-PSK.
ty mas tento isty?
to security kde presne najdem?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nemám ten istý ,ale robím podobné ,aj Arlive som mal.Zabezpečuje sa iba časť wireless ,tak skús tam.Ale ak nemáš zapnuté spôsob zabezpečenie WPA2-PSK/WPA-PSK/WEP ,tak ponuku s heslom niekedy neponúkne.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

no nehovorim... v pondelok idem ocnemu...
dik

TEMA UZAVRENA
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

ozaj, je to mimo temy sice, ale neviem kam to napisat...
Prispevky sa tu ako daju editovat? resp. mazat prispevok/mnou vytvorenu temu?
diky
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

michaaal Pozri príspevok
ozaj, je to mimo temy sice, ale neviem kam to napisat...
Prispevky sa tu ako daju editovat? resp. mazat prispevok/mnou vytvorenu temu?
diky
Príspevok takto
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

nooo ja to tam nemam
asi treba na to body alebo nejaky pocet prispevkov nie? - tusim som to uz niekde cital...
nejake cisla nevies?
dik
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

no podme opat k teme

viete mi povedat co robit, ked mi blika na cerveno kontrolka "WPN"?
Z manualu to znamena ze je problem pri pokuse o pripojenie k
ADSL / širokopásmového modemu.

No pritok ked obejdem ten wifi router a napojim sa priamo s kablom do NB tak net ide...

kde co nastavit?
diky vsetkym
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Priznam sa, nikdy som nepouzival ziadne kryptovanie, ani wpa ani wpe. Jednoducho som nastavil filter MAC adries pre skupinu pc, ktore sa mohli na moj AP pripojit bezdrotovo a padla. Taketo kryptovanie zbytocne spomaluje prenos dat. Z mojej skusenosti viem, ze ani ziadny provider bezdrotoveho pripojenia k netu v mojom okoli nepouziva kryptovanie.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

robovi Pozri príspevok
Priznam sa, nikdy som nepouzival ziadne kryptovanie, ani wpa ani wpe. Jednoducho som nastavil filter MAC adries pre skupinu pc, ktore sa mohli na moj AP pripojit bezdrotovo a padla. Taketo kryptovanie zbytocne spomaluje prenos dat. Z mojej skusenosti viem, ze ani ziadny provider bezdrotoveho pripojenia k netu v mojom okoli nepouziva kryptovanie.
No tak tam by som chcel byvat, to by som mal gratis NET
Poznam tiez takeho providera, co nema sifrovany NET, dokonca ani MAC filter nepouziva ale rychlost tam ma cca 5/5 kbps
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

robovi Pozri príspevok
Priznam sa, nikdy som nepouzival ziadne kryptovanie, ani wpa ani wpe. Jednoducho som nastavil filter MAC adries pre skupinu pc, ktore sa mohli na moj AP pripojit bezdrotovo a padla. Taketo kryptovanie zbytocne spomaluje prenos dat. Z mojej skusenosti viem, ze ani ziadny provider bezdrotoveho pripojenia k netu v mojom okoli nepouziva kryptovanie.
A potom sú ľudia prekvapkaní keď sa im niekto nahlási do ich mailu a podobne.
Pri nešifrovanej WiFi vidno veľmi ľahko všetko čo sa prenáša po nete, takže nechám na čitateľovi či to chce alebo nie.
A providerovi môže byť jedno lebo to nie sú jeho dáta čo sa prenášajú. A nepoužívajú náhodou VPN tunel a ty si len myslíš že to je nešifrovaná WiFi.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

trocha sa to tu otocilo... viete mi poradit na moj predosli prispevok?

diky
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tak napíš ako máš vlastne prípojku na internet.Je to DSL ?
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
Tak napíš ako máš vlastne prípojku na internet.Je to DSL ?
net mam od peem
ak tomu dobre chapem tak je to optika...
ale ako som povedal - ked kabel napojim priamo do NB (cize nie do wifi routra) tak net ide...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takže zrejme ani keď napojíš NB a router káblom ,tak net nejde.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
Takže zrejme ani keď napojíš NB a router káblom ,tak net nejde.
jj, nejde
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja by som resetol router a išiel pekne od začiatku.Spojil by som WN-300 s PC sieťovým káblom a nastavil som ho tak aby sa dalo vojsť bez problémov do menu routra.Pozri sa aby IP adresa WN-300 bola iná ako adresa modemu.Ak máš bez problémov vstup do menu routra ,tak spoj sieťovým káblom aj modem s routrom cez WAN či nabehne net.Wifi zatiaľ má čas.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
Ja by som resetol router a išiel pekne od začiatku.Spojil by som WN-300 s PC sieťovým káblom a nastavil som ho tak aby sa dalo vojsť bez problémov do menu routra.Pozri sa aby IP adresa WN-300 bola iná ako adresa modemu.Ak máš bez problémov vstup do menu routra ,tak spoj sieťovým káblom aj modem s routrom cez WAN či nabehne net.Wifi zatiaľ má čas.
Do menu routra sa da vojst. Ci uz cez wifi alebo cez LAN (ked teda samozrejme mam nastavenu IP)
Aj sa pripojim na siet, ale nemam pristup na net...
a teda blika mi "WAN"
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Čo je pred tým routrom - modem nejaký ,alebo priamo sieťový kábel pripájaš do routra.
0 0
michaaal michaaal

michaaal je offline (nepripojený) michaaal

Vlado40 Pozri príspevok
Čo je pred tým routrom - modem nejaký ,alebo priamo sieťový kábel pripájaš do routra.

modem je niekde dolu na prizemi. Mne ide zo stupaciek na chodbe kabel a ten si u mna v byte pripajam do toho routra
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať