Zavrieť

Porady

staré prišlé faktúry - čo s nimi na konci zdaň.obdobia?

ahojte,robím účtovnú závierku v JU, mám tu ale ešte najaké neuhradené prišlé faktúry z roku2006,2007, viem že sa to musí v rámci uzávierkových operácií (zvýšiť či znížiť základ dane???) Prosím poraďte mi ako konkrétne to mám urobiť, ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, pripočítavame ich k základu dane.
    čiže: neuhradené došlé faktúry za 2006,2007 dám v rámci uzávierkových operácií do peňažného denníka ako iný zdaniteľný príjem?
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    ja som si myslela, že JÚ je o priamych príjmoch a výdajoch v čase/ 1 účtovný=kalendárny rok/?
    t.j. ak niekomu dlžím z r.2007 sumu 10.000 EUR, nakoniec mám z tejto sumy zaplatiť daň?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    tiez som rovnako prekvapena z upravovania danoveho zakladu v JU...

    ved ked mam neuhradeny zavazok, tak sa ani nikdy nedostal do VOZD, pretoze o jeho uhrade uctovane nebolo... tak preco by som ho mala teraz zdanit?

    Podla mna tam chyba informacia, ci ide o premlcane zavazky, resp. ze dodavatel od vymahania upustil... ale nie len tak pre nic za nic...

    ak sa mylim, opravte ma

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Úprava základu dane vykonávajú daňovníci, ktorí zisťujú základ dane podľa § 17 ods. 1:
    - písm. b) – z výsledku hospodárenia, t.j. účtujúci v sústave podvojného účtovníctva,
    - písm. c) – z výsledku hospodárenia vykázaného podľa medzinárodných štandardov pre finančné výkazníctvo v individuálnej účtovnej závierke...

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    andreaS Pozri príspevok
    tiez som rovnako prekvapena z upravovania danoveho zakladu v JU...

    ved ked mam neuhradeny zavazok, tak sa ani nikdy nedostal do VOZD, pretoze o jeho uhrade uctovane nebolo... tak preco by som ho mala teraz zdanit?

    Podla mna tam chyba informacia, ci ide o premlcane zavazky, resp. ze dodavatel od vymahania upustil... ale nie len tak pre nic za nic...

    ak sa mylim, opravte ma
    no , to fakt teraz neviem, riadne ste ma domýlili! Ja som si myslela, že aj je neuhradený záväzok už viac ako tri roky........ :-(

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abcd.kates Pozri príspevok
    no , to fakt teraz neviem, riadne ste ma domýlili! Ja som si myslela, že aj je neuhradený záväzok už viac ako tri roky........ :-(
    JÚ sa úprava netýka, pretože sa účtuje len o úhradených výdavkoch, nie ako v PÚ.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Tweety Pozri príspevok
    JÚ sa úprava netýka, pretože sa účtuje len o úhradených výdavkoch, nie ako v PÚ.
    Tweety, takže tvoj predchádzajúci príspevok, že zvyšujú základ dane NEPLATÍ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    abcd.kates Pozri príspevok
    Tweety, takže tvoj predchádzajúci príspevok, že zvyšujú základ dane NEPLATÍ?
    Ja som ho zrušila, neskro som si všimla, že neide o PÚ. Prepáč, ale stalo sa.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Tweety Pozri príspevok
    Ja som ho zrušila, neskro som si všimla, že neide o PÚ. Prepáč, ale stalo sa.
    Aha, dobre, takže v JU tieto záväzky len musím nechať v záväzkoch až dovtedy, kým nezanikne SZČO, že?

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Možno to sem nepatrí, ale mám otázku ohľadom vysporiadania záväzku.
    Jedná sa o jednoduché účtovníctvo.
    Firma AB pre ktorú pracujem dostala ešte v roku 2007 faktúru za tovar od firmy XY. Časť faktúry sa uhradila ešte v roku 2007, ale kvôli zvyšnej sume 3.300 € sa doteraz s firmou XY, ktorá je momentálne v konkurze, pre nekvalitnú dodávku tovaru a náklady na jeho opravu súdila. Tovar je dávno predaný inej firme.
    Koncom roka 2012 došlo medzi nimi k mimosúdnej dohode. Mali sme uhradiť 1570,- EUR na spomínanú faktúru a 143 EUR právnikovi za túto mimosúdnu dohodu. Hneď sa to aj zaplatilo z účtu v banke.

    Týchto 1570,- EUR som zaúčtovala ako úhradu faktúry za tovar z r.2007.
    143 EUR poplatok právnikovi som dala na 28-Iný odpočítateľný od základu dane.
    Uznaná - odpustená suma 1730 € - čo s ňou? Stále mi visí na faktúre v záväzkoch. Nijaký dobropis nemôžeme čakať, mám len zápis o mimosúdnom vysporiadaní.
    Naposledy upravil Laguna13 : 09.01.13 at 12:34

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.