Zavrieť

Porady

Maturitne otazky

Dobry den.
Dcera ide maturovat a potrebovala by som vediet ci je skola povinna oznamit maturitne otazky napr. z nauky o spolocnosti a ak ano v akom termine. Zatial mame len okruhy tem a tie su strasne siroke. Je tam vsetko - ekonomia, pravo, psychologia, filozofia, ekonomika, ....

Priklad:
3. Ekonómia a ekonomika
Základné pojmy:
- potreby, statky, výroba, výrobné faktory - práca, prírodné zdroje, kapitál, výrobok, služby, tovar, spotreba, výmena, reprodukcia, dôchodky, národný dôchodok, mzda, renta, zisk, úrok, ekonómia, ekonomika, základné ekonomické otázky, teórie, trh, typy trhov, typy ekonomík, konkurencia, trhový mechanizmus, dopyt, ponuka, cena, nezamestnanosť, podnik, formy
podnikania, úver, investície, ekonomická samostatnosť, právna subjektivita, peniaze, peňažné ústavy, úrok, inflácia, produkt, bilancia, hospodárska politika štátu - fiškálna, monetárna, integrácia, Európska únia

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..my sme dostali predbežné otázky,spolu 25, ktoré obsahovali každá asi 7 podotázok zo všetkých tých predmetov, ktoré si uviedla, plus informatika, účtovníctvo, hospodárske právo a obchodné hospodárstvo.....je to sumár zo všetkých predmetov, okrem jazykov...nie je to ťažké, vypracovanie všetkých 25*7=175 otázok mi trvalo 10 dní vo volnom čase...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Tiez si myslim, ze ziadna takato povinnost nie je. V case ked som ja maturoval sa tiez davali iba okruhy tem a k nim maximalne cvicne otazky na preverenie znalosti z danej temy.
    My sme to mali "dohodnute" tak ze sme mali stale nejake pisomky z tem, ktore budu na maturach. Ustretovi ucitelia niektore skutocne otazky nenapadne zakomponovali do pisomiek. Na to sme vsak prisli az na samotnej mature. A pomohlo

    llubenka je offline (nepripojený) llubenka

    llubenka
    318/2008]
    V Y H L Á Š K A
    Ministerstva školstva Slovenskej republiky
    z 23. júla 2008
    o ukončovaní štúdia na stredných školách

    Témy na jednotlivé časti teoretickej časti odbornej
    zložky, praktickej časti odbornej zložky s uvedením
    učebných pomôcok, ktoré môže žiak používať, schvaľuje
    na návrh predmetovej komisie riaditeľ školy do 31.marca
    Pri ústnej forme internej časti maturitnej skúšky
    z predmetu teoretická časť odbornej zložky si žiak žrebuje
    jednu z 25 schválených tém.
    Na praktickú časť odbornej zložky sa určí podľa
    náročnosti a špecifík odboru 1 téma až 15 tém, ktoré
    zahŕňajú charakteristické činnosti, na ktorých výkon
    sa žiaci pripravujú.

    1andu1 je offline (nepripojený) 1andu1

    1andu1
    Diky moc, velmi mi to pomohlo, idem si pozriet celu vyhlasku, este mi je nejasne hodnotenie.
    A.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1andu1 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Dcera ide maturovat a potrebovala by som vediet ci je skola povinna oznamit maturitne otazky napr. z nauky o spolocnosti a ak ano v akom termine. Zatial mame len okruhy tem a tie su strasne siroke. Je tam vsetko - ekonomia, pravo, psychologia, filozofia, ekonomika, ....

    Priklad:
    3. Ekonómia a ekonomika
    Základné pojmy:
    - potreby, statky, výroba, výrobné faktory - práca, prírodné zdroje, kapitál, výrobok, služby, tovar, spotreba, výmena, reprodukcia, dôchodky, národný dôchodok, mzda, renta, zisk, úrok, ekonómia, ekonomika, základné ekonomické otázky, teórie, trh, typy trhov, typy ekonomík, konkurencia, trhový mechanizmus, dopyt, ponuka, cena, nezamestnanosť, podnik, formy
    podnikania, úver, investície, ekonomická samostatnosť, právna subjektivita, peniaze, peňažné ústavy, úrok, inflácia, produkt, bilancia, hospodárska politika štátu - fiškálna, monetárna, integrácia, Európska únia

    Dakujem
    Silne pochybujem ...
    Ale pozri si tieto stránky ...
    http://www.stuzkova.eu/maturita-2011#testy-maturita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.