Zavrieť

Porady

dôchodca a nevrátenie dane z dohody za r.2011?

prosím vás ako to bude za tento rok 2011? dôchodca pracuje na dohodu, daň mu vychádzala v min. rokoch k vráteniu a počul som že tento rok to tak už nebude- dane sa nebudú vracať. Je to ozaj tak? Ešte som nebol na žiadnom školení, len to potrebujem vyriešiť už dnes. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Nebudú sa vracať dane z úrokov, ale až za rok 2011, v DP, ktoré podáš do 31.3.2012.Daň z dohody bude preddavková, čiže nič nebráni tomu, aby sa dôchodcovi na konci roku vrátila.
    preštuduj si aj toto: http://www.porada.sk/t157624-zmeny-o...BEkov%E1+da%F2

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    ivustek, Danielle369, Anik, Melnick, rodina1, Tweety
    6

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Aldan Pozri príspevok
    prosím vás ako to bude za tento rok 2011? dôchodca pracuje na dohodu, daň mu vychádzala v min. rokoch k vráteniu a počul som že tento rok to tak už nebude- dane sa nebudú vracať. Je to ozaj tak? Ešte som nebol na žiadnom školení, len to potrebujem vyriešiť už dnes. Ďakujem
    Pretože tento rok (do 31. 3. 2011) sa robí daňové priznanie za rok 2010, postupuje sa ešte tak, ako v predchádzajúcich rokoch.
    Až v roku 2012 pri daňovom priznaní za rok 2011 sú určité zmeny.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Pre rok 2011 je to 1779,65€. Pripájam výbornú pomôcku od Maríny, popozeraj si
    http://www.porada.sk/attachment.php?...0&d=1296073841

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    ivana76 Pozri príspevok
    Zdravím Vás, chcela by som sa opýtať či aj v roku 2011 môžem pri dôchodcovi pracujúcemu na dohodu účtovať zrážkovú daň, alebo už le preddavkovú Ďakujem
    Nie, zrážková daň je zrušená, použiješ preddavkovú.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    vladino45 Pozri príspevok
    Tabuľka je perfektná, ale platí že keď príjem dôchodcu z dohody o prac.činnosti bude za rok 2011 nižší ako 1779,65€ , mesačne platí preddavok na daň, po skončení roka musí podať DP, príp. mu urobí RZ zamestnávateľ a preddavkovo zaplatenú daň mu celú vráti?? ďakujem
    áno

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ivana76 Pozri príspevok
    Zdravím Vás, chcela by som sa opýtať či aj v roku 2011 môžem pri dôchodcovi pracujúcemu na dohodu účtovať zrážkovú daň, alebo už le preddavkovú Ďakujem
    zrážková daň je v roku 2011 zrušená

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    Ďakujem, ja som to chcel vedieť po novom od roku 2011, nakoľko ideme uzatvárať dohodu s dôchodcom a nechceme prekročiť o pár eur stanovený limit na vrátenie preddavkovej dane.Ďakujem za rýchlu odpoveď.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    ešte sa chcem spýtať koľko môže zarobiť dôchodca na dohodu, kde bude preddavková daň aby mu ju v roku 2012 DU vrátil. Pre rok 2010 to bolo 2012,82. Bude platiť polovica z nezdaniteľnej ročnej čiastky ako doteraz?

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    keďže aj z dohôd sa bude platiť preddavková daň, zmení sa aj konštatný symbol pri odvode daňovému úradu? budem používať 1144?

    vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

    vladino45
    truch Pozri príspevok
    Pre rok 2011 je to 1779,65€. Pripájam výbornú pomôcku od Maríny, popozeraj si
    http://www.porada.sk/attachment.php?...0&d=1296073841
    Tabuľka je perfektná, ale platí že keď príjem dôchodcu z dohody o prac.činnosti bude za rok 2011 nižší ako 1779,65€ , mesačne platí preddavok na daň, po skončení roka musí podať DP, príp. mu urobí RZ zamestnávateľ a preddavkovo zaplatenú daň mu celú vráti?? ďakujem

    ivana76 je offline (nepripojený) ivana76

    ivana76
    Zdravím Vás, chcela by som sa opýtať či aj v roku 2011 môžem pri dôchodcovi pracujúcemu na dohodu účtovať zrážkovú daň, alebo už le preddavkovú Ďakujem

    vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

    vladino45
    ivana76 Pozri príspevok
    Zdravím Vás, chcela by som sa opýtať či aj v roku 2011 môžem pri dôchodcovi pracujúcemu na dohodu účtovať zrážkovú daň, alebo už le preddavkovú Ďakujem
    už len preddavkovú

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Dobrý deň...poprosila by som o radu. Zamestnanec požiadal o RZD a priniesol potvrdenie o zdaniteľnej mzde od iného zamestnávateľa, kde dol zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti. Môžem mu túto mzdu z dohody a zrazenú daň zarátať do RZD, alebo si musí urobiť DP sám ?

    Ďakujem za radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tacasina Pozri príspevok
    Dobrý deň...poprosila by som o radu. Zamestnanec požiadal o RZD a priniesol potvrdenie o zdaniteľnej mzde od iného zamestnávateľa, kde dol zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti. Môžem mu túto mzdu z dohody a zrazenú daň zarátať do RZD, alebo si musí urobiť DP sám ?

    Ďakujem za radu.
    Áno, môžeš urobiť RZD, príjem z dohody, aj daň tam zahrnieš. Určite v žiadosti uviedol, že mal aj iný príjem.

    tacasina je offline (nepripojený) tacasina

    tacasina
    Ano uviedol, že má iný príjem a priložil i potvrdenie o zdaniteľnej mzde.


    Ďakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.