Zavrieť

Porady

RP,TPP a návrat na RD

Dobrý deň, som začínajúca mzdárka a potrebujem poradiť. Mám zamestnakyňu, ktorá poberá rodičovský príspevok. Chce sa vrátiť do práce, ale možno len na pár mesiacov. Ako to mám riešiť.Môže sa vrátiť na TPP, poberať RP a potom sa vrátiť na RD? Alebo jej mám dať paralelnú zmluvu na dohodu? Prosím Vás o radu, lebo naozaj neviem ako to mám vyriešiť.Za Vašu pomoc vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja viem, že môže pracovať a poberať RP. Ale ona sa chce vrátiť len na pár mesiacov. A potom čo? Vráti sa na RD? Alebo jej dám zmluvu na dohodu, a zaplatím len koľko odrobí. To mi nie je jasné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prečo jej ideš dávať novú zmluvu, veď ona ju už má. Ak bude pracovať len pár mesiacov, alebo dokonca dní, na zmluve sa nič nemení.
    Ano, ona je u nás na dobu neurčitú, teraz je na rodičovskej dovolenke. Chce sa vrátiť, ale asi len na pár mesiacov. Takže normálne nastúpi, a keď mi po troch mesiacoch oznámi, že musí kvôli malej znovu zostať doma, tak sa nič nedeje? Zostane doma a mne z toho čo vyplýva, aké povinnosti voči SP a ZP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, odíde na RD a naďalej ostáva vašou zamestnankyňou. Voči poisťovniam si treba splniť svoje povinnosti, t.j. rovnako ako pri nástupe na MD a RD.

    RP,TPP a návrat na RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.