Zavrieť

Porady

Mám predať dom na splátky?

ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
No ja osobne by som na splátky dom nepredávala, neni záruka.
Ak záujemca o kúpu nemá vlastné prostriedky môže založiť inú nehnuteľnosť a potom z tých prostriedkov financovať kúpu domu.

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Na splátky by som to nerobila...akékoľvek zmluvné ošetrenia v našej legislative a systéme súdnictva ti budú na dve veci..

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

pepa78
Ildi_interier Pozri príspevok
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?
Myslím si, že zmluvne by sa to asi dalo ošetriť...nejaký splátkový kalendár a podobne. Ak môžem vedieť za akú cenu sa predáva dom v spoločnom dvore ?

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Xanti Pozri príspevok
No ja osobne by som na splátky dom nepredávala, neni záruka.
Ak záujemca o kúpu nemá vlastné prostriedky môže založiť inú nehnuteľnosť a potom z tých prostriedkov financovať kúpu domu.
Ja sa tiež stotožňujem s názorom tetušky Xanti- splátky by som neriskoval..., keď na splátky,tak jedine mne...

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
Niéééééééééé. Alebo : mnéééééééééééééééééé

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja sa tiež stotožňujem s názorom tetušky Xanti- splátky by som neriskoval..., keď na splátky,tak jedine mne...

Ja byť Xanti, tak ti jednú splátku dám hneď...po zadku za tú tetušku

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Halli Pozri príspevok
Ja byť Xanti, tak ti jednú splátku dám hneď...po zadku za tú tetušku
Xanti by mi neublížila- to je kamoška..., teda aspoň si myslím...

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
No Stanko, nemýľ sa, také priateľské sa najlepšie dávajú. A jednu máš tuším aj u mňa.

A to nemám na mysli splátku, aby nedošlo k omylu.

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Melnick Pozri príspevok
No Stanko, nemýľ sa, také priateľské sa najlepšie dávajú. A jednu máš tuším aj u mňa.
Ja a za čo?-už viac som nemohol zmanipulovať anketu viac aby si vyhrala- všetko som urobil pre tvoje víťazstvo a to aj vyšlo, tak za čo?

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Xanti by mi neublížila- to je kamoška..., teda aspoň si myslím...
Nespoliehaj sa na to, na holú 25 kludne ti naložím ... a týždeň nesadneš

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Xanti Pozri príspevok
Nespoliehaj sa na to, na holú 25 kludne ti naložím ... a týždeň nesadneš
Ty Xanti určite nie- ale počul som, že už viac členov si tu kúpilo na mňa bassebalové pálky...

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
No Stando už dosť, nezamorujme to tu zas...len Ildi sa kdesi stratila a nekomunikuje, takže ak má niečo k svojej téme, dajme jej priestor.

jáááj nestratila založila ďalšiu tému, nestíha dievča ani reagovať

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Halli Pozri príspevok
No Stando už dosť, nezamorujme to tu zas...len Ildi sa kdesi stratila a nekomunikuje, takže ak má niečo k svojej téme, dajme jej priestor.

jáááj nestratila založila ďalšiu tému, nestíha dievča ani reagovať
Ildy už čosi špekuluje so skrytými vadami...


http://www.porada.sk/t158160-predaj-...ryte-vady.html

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
Ildi_interier Pozri príspevok
chlapci a dievčatá:-) odbočujete:_)
nuž, keď s nami nekomunikuješ, tak zabáčame ...v podstate sme ti už odpovedali a nepovedala si na to ani mäkke "f"
interiér Ildi_interier
sorry, čakám, že vy poviete, ja zatiaľ čuším:-) neviem, čo povedať, neviem ako konať...díky však za názory:-)

zera je offline (nepripojený) zera

zera
nie na splatky radsej pockaj na kupcu. alebo vysporiadaj spolocny pozemok na samostatny. Da sa to aj dohodou . Mam zle skusenosti otec ma spolocny dvor a to sa susedia stale hadaju
arizona odpovedas na 3 roky staru otazku...
buchač Občas pozri aj na dátumy príspevkov .

Myslím si , že problém je už vyriešený ...bolo to v roku 2011...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ildi_interier Pozri príspevok
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?
Mám predať dom na splátky?
Hej ...na jednu , s okamžitou splatnosťou ...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Ildi_interier Pozri príspevok
ahojte, potrebujem radu. na jeseň som zrekonštruovala celkom pekne 2-i dom v okrese Galante. Mám aj dosť záujemcov o jeho kúpu. Dom sa však nachádza na spoločnom pozemku s ešte 2 domami a preto som zatiaľ nenašla bankovú inštitúciu, ktorá by na jeho kúpu poskytla hypotéku. Kupcu s hotovosťou vo vrecku je snáď nemožné nájsť. Uvažujem o predaji na splátky. Poraďte, na čo by som si mala dávať pozor, aby som sa zbytočne nezamotala?
Ildi_interier Pozri príspevok
sorry, čakám, že vy poviete, ja zatiaľ čuším:-) neviem, čo povedať, neviem ako konať...díky však za názory:-)
...a málo názorov si dostala ...????????

Ozaj , šak skús hľadať aj naďalej ...

Kriste , nechápem ............

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.