Zavrieť

Porady

Príjem z nájomného

Prebrala som účtovníctvo v občianskom združení po účtovníčke, ktorej bolo jedno, ako do daňového priznania uvedie príjmy a výdaje zdaňované, nezdaňované, POZD a VOZD a pod., dokonca zo zisku odviedla daň. Za rok 2010 sa mi podarilo tieto nedostatky napraviť až na to, že nie som si celkom istá, či príjem z prenájmu (ide o TJ, ktorá je vlastníkom budovy, v ktorej je telocvičňa, túto prenajíma a z prenájmu financuje celú svoju hlavnú činnosť - toto OZ nebolo zriadené za účelom podnikania) je príjem, ktorý je predmetom dane a je zdaňovaný, alebo je posudzovaný ako oslobodený od dane (podľa akého par. zákona o dani mám postupovať). Poradí mi niekto, ak áno, budem mu povďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    šurka je offline (nepripojený) šurka

    šurka
    Ešte poznámka k uvedenému. Mám to chápať ako zdaniteľný príjem u mňa, ako prenajímateľ, ak si nájomník uplatňuje nájomné ako zdaniteľný výdavok? Ako ale potom mám k takto zdaniteľnému príjmu priradiť zdaniteľné výdavky, keď sú to všetky výdavky na činnosť OZ na zabezpečenie jeho hlavnej činnosti?

    Príjem z nájomného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.