Zavrieť

Porady

Odvody soc. poist

Prosím potrebujem poradiť. Mám dohodu o pracovnej činnosti, vykonávať ju bude živnostník - dôchodca. Ako sa budú platiť odvody - normálne 0,25 +0,8 a cez výplatnú pásku, alebo si musí ako živnostník predkladať faktúry na dohodnutú odmenu a odvody si platí sám?

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Maliek Malicek Pozri príspevok
    Prosím potrebujem poradiť. Mám dohodu o pracovnej činnosti, vykonávať ju bude živnostník - dôchodca. Ako sa budú platiť odvody - normálne 0,25 +0,8 a cez výplatnú pásku, alebo si musí ako živnostník predkladať faktúry na dohodnutú odmenu a odvody si platí sám?

    Vopred ďakujem
    ak má dotyčný Dohodu o pracovnej činnosti, zamestnávateľ platí odvody do SP z odmeny, zamestnanec nie
    keďže je dôchodca a ak ním bol aj k 1.1., nemôže si uplatniť NČ na dohodu, takže bude platiť aj preddavkovú daň na daňový úrad, ktorú odvádza zamestnávateľ
    Takže daň s odmeny nebude odvádzať zamestnávateľ ale zamestnanec? Zamestnávateľ zaplatí len odvody a daň z prímu si musí riešiť sám dohodár?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Maliek Malicek Pozri príspevok
    Takže daň s odmeny nebude odvádzať zamestnávateľ ale zamestnanec? Zamestnávateľ zaplatí len odvody a daň z prímu si musí riešiť sám dohodár?
    nie, daň zrazí a odvedie zamestnávateľ na daňový úrad, tiež odvody platí zamestnávateľ do SP

    kika14 je offline (nepripojený) kika14

    kika14
    Poprosila by som Vás o odpoveď na moju otázku. Vo výplate za január 2011 vyplácame kvartálne prémie za IV.Q 2010 zamestnancovi, ktorý ukončil pracovný pomer 31.12.2010. Máme ho prihlásiť do SP a ZP a zraziť poistné do SP a ZP ?

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    kika14 Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás o odpoveď na moju otázku. Vo výplate za január 2011 vyplácame kvartálne prémie za IV.Q 2010 zamestnancovi, ktorý ukončil pracovný pomer 31.12.2010. Máme ho prihlásiť do SP a ZP a zraziť poistné do SP a ZP ?
    Podľa mňa nie, pretože ukončil pomer ešte v roku 2010 - ide podľa starého zákona účinného do konca roka
    Mária

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.