Zavrieť

Porady

Euroshell karty

Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať na: Sme slovenska firma, predmetom našej činnosti je medzinárodná nákladna doprava vrámci EU a využívame Euroshell karty + vratky DPH cez túto spoločnosť.


Stretol sa už niekto s takýmto systémov.

Ďakujem
fcelicka Ak mam napr. CR mytne na 518 dam sumu v Eurach udanu na FA, al. prepocitam sumu v CZ kurzom nbs?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    Dobrý deň
    ano aj my to tak máme..treba byť zaregistrovaný cez firmu FDE ktorá spolupracuje s firmou Shell a budú vam vracať cez účet euroshell dph
    Dobrý deň, ďakujem za odpoveď.
    Ako sa to zaúčtuje? Robím dobre takto:
    1.Príde Vám vyúčtovanie zo Shellu, dám celu sumu FA aj s DPH na 501/518 podľa potreby.
    2.Ku koncu každého mesiaca zaúčtujeme DPH z Shell FA na 378/648
    3. predpokladám že príde dobropis -378/ -648
    a ďalej neviem ako, lebo fungujeme krátko a ešte neprišlo žiadne vyúčtovanie, dobropis???
    Všimla som si, že v FA sa prelínajú mesiace, rozúčtujete to cez ID doklady, aby to sedelo na mesiace???

    Ďakujem Vám všetkým

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ja to uctujem ked pride fa napr. 501/321 a DPH z toho 378/321 a ked pride vrátená DPH tak -378/-321 neviem dufam ze to je spravne
    Ja to tak ako uviedla Zuzanna uctujem uz 5 rokov, a zatial nik nenamietal, cez auditara po danovakov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.