Zavrieť

Porady

Jahody zo semienka

vysial som Grandian, Delician, Rujanu... na povrch substrátu, dal som to pre udržanie vlhkosti do mikroténového vrecúška, substrát vlhký, nie mokrý..po 10 dňoch začali semienka klíčiť... do 3 dní všetky padli... príliš vlhko? Mal som to vytiahnuť z mikroténu? Viac tepla, svetla?...Opakujem výsev...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    Ja som minulý rok vysiala Rujanu. Igelit som nedávala ziadny, len som dávala pozor, aby substrát nevyschol.
    Pouzila som univerzálny substrat.

    V tvojom prípade to mohla byť nejáká huba v zemine.

    Uz v júni zakvitli a krásne plodili až do mrazov. Mám ich vysadené vonku v zemine, aj v kvetináčoch, ale v zemine sa im darí oveľa lepšie. Na druhej strane, tie v zemine mi pravidelne od augusta zožrali slimáky, v kvetináčoch zostali.

    Odporúčam ich ako obrubu záhonov na slnečné miesto, hodne zalievať dažďovou vodou (nie chlór). A pri výsadbe použiť konský hnoj.

    Chuťovo sú výborné, i keď sú také drobné, ale zasa plodia stále až do mrazov.

    Len čo proti tým slimákom? Poradíte niečo? Niečo, čo by neuškodilo psovi.

    deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

    deerslayer
    Ja som Rujanu voľakedy mal aj v hrantíkoch aj v záhrade....teraz ma však zaujíma, ako to z toho semienka vypestovať....

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Tak ako čokoľvek iné. Klíči dobre. Pozor na plesne a huby, buď postriekať previkurom, alebo vysievať na riedko any sa dala pôda skypriť, to tiež pomáha. Substrát priepustný aby nezadržiaval až tak vodu a polievať aby nevyschlo ale hlavne nebolo premokrené. Menej je niekedy viac. To ale platí všeobecne nielen pri jahodách. Ja mám s mesačnými jahodami dobré skúsenosti, vypestoval som ich už veľa krát ale horšie s tými hybridmi tie neklíčia dobre a semeno je pritom drahé, tak pozor na to...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.