Zavrieť

Porady

Kto podava danove priznanie v tomto pripade?

Syn bol od 1.2010 do 3.2010 evidovany na UP.Od 4.2010 do 10.2010 bol zamestnany,od 11.2010 do dnesneho dna je opet evidovany na UP.Od byvaleho zamestnavatela obdrzal potvrdenie o rocnom zuctovani preddavkov na dan za 2010 musi si syn sam vypisat danove priznanie typu A alebo to za neho urobi UP?DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana3121966 Pozri príspevok
    Syn bol od 1.2010 do 3.2010 evidovany na UP.Od 4.2010 do 10.2010 bol zamestnany,od 11.2010 do dnesneho dna je opet evidovany na UP.Od byvaleho zamestnavatela obdrzal potvrdenie o rocnom zuctovani preddavkov na dan za 2010 musi si syn sam vypisat danove priznanie typu A alebo to za neho urobi UP?DAKUJEM.
    Už urobili RZD? Fí ha. Nepomýlila si si názov tlačiva? Určite dostal Potvrdenie o príjmoch zo ZČ. Ak mu predsa urobili RZD, ale to by ich musel požiadať, tak DP už nepodáva.

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    No-byvaly zamestnavatel mu poslal postou potvrdenie o prijmoch f.o.zo zavislej cinnosti,preddavkoch na dan,o dani vybranej zrazkou a o danovom bonuse za rok 2010-dobre som to napisala,nie?Toto tlacivo sa dava k danovemu priznaniu keby bol zamestnany nanovo da ho novemu zamestnavatelovi je na UP tak to ma dat UP alebo si je povinny urobit danove priznanie typu A sam???

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    UP mu danové priznanie neurobí, to tlačivo + potvrdenie z UP priloží k DP- typ A , ktoré si bude podávať sám

    jana3121966 je offline (nepripojený) jana3121966

    jana3121966
    Aha-to je vlastne cele obdobie co ma odrobene v 2010 a zbytok treba dolozit potvrdenim z UP o dobe nezamestnanosti?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana3121966 Pozri príspevok
    No-byvaly zamestnavatel mu poslal postou potvrdenie o prijmoch f.o.zo zavislej cinnosti,preddavkoch na dan,o dani vybranej zrazkou a o danovom bonuse za rok 2010-dobre som to napisala,nie?Toto tlacivo sa dava k danovemu priznaniu keby bol zamestnany nanovo da ho novemu zamestnavatelovi je na UP tak to ma dat UP alebo si je povinny urobit danove priznanie typu A sam???
    Takže tak, ako som už uviedla, len potvrdenie, on si na jeho základe podá DP typ A. DO príjmov nezarátava príjmy z ÚP.

    Kto podava danove priznanie v tomto pripade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.