Zavrieť

Porady

Uplatnenie cestovných náhrad a stravného

Dobrý deň, môže si podnikateľ uplatňovať náhradu za stravné a cestovné každý deň v roku, keďže chodí na služobné cesty a pracuje v inom meste. Prevádzkareň v tomto inom meste nemá. Každý mesiac mu tak ide do nákladov okolo 500 Eur. Ale benzín má mesačne tak na 30 Eur, ten si už do N nedáva. Môže si potom uplatňovať ostatné výdavky do auta ako sú diaľničná nálepka, koberčeky do auta, olej a pod. ? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    MarcelkaV

    Môžete to účtovať cez pokladňu (výdavkový pokladničný doklad)ako výdaj - VOZD v členení prevádzková réžia , alebo môžete účtovať aj cez uzávierkové operácie interným dokladom - VOZD v členení prevádzková réžia , bude to nepeňažná položka .

    lulinka1 je offline (nepripojený) lulinka1

    lulinka1
    On vlastne býva na Orave ale chodí na týždnovky do Bratislavy pričom je živnostník. Takže ako keby posielal sám seba na služobnú cestu.
    Naposledy upravil lulinka1 : 03.02.11 at 06:07

    Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

    Marcelka V
    Pomôžete mi,ako mam zaučtovať do PD(alfa) pausalnu nahradu na auto a stravne? napriklad:PHL-200€,pausalna nahrada 430€,stravne CP-80€.môžem to dať vsetko spolu cez ID? alebo PHL a stravne- VPD a nahrada- ID. DAKUJEM

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Marcelka V Pozri príspevok
    Pomôžete mi,ako mam zaučtovať do PD(alfa) pausalnu nahradu na auto a stravne? napriklad:PHL-200€,pausalna nahrada 430€,stravne CP-80€.môžem to dať vsetko spolu cez ID? alebo PHL a stravne- VPD a nahrada- ID. DAKUJEM
    Ako si počítala spotrebu PHM pri paušálnej náhrade ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lulinka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, môže si podnikateľ uplatňovať náhradu za stravné a cestovné každý deň v roku, keďže chodí na služobné cesty a pracuje v inom meste. Prevádzkareň v tomto inom meste nemá. Každý mesiac mu tak ide do nákladov okolo 500 Eur. Ale benzín má mesačne tak na 30 Eur, ten si už do N nedáva. Môže si potom uplatňovať ostatné výdavky do auta ako sú diaľničná nálepka, koberčeky do auta, olej a pod. ? Ďakujem za odpoveď.
    SZČO má vozidlo zahrnuté do obchodného majetku , alebo používa v súvislosti s podnikaním súkromné motorové vozidlo ?

    Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

    Marcelka V
    Ma sukromne a vyuziva na podnikanie.je prihlasene na DÚ. jazdy som robila v alfe vypocitane podla vzorca dolozene blokmi s PHL a CP import z knihy jazd. len som zneistela ci mozem dat sumu za cestovne a stravne spolu cez ID. tie sumy som napisala len orientacne.

    Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

    Marcelka V
    Bude to tak spravne? pladba kartou PHM bude VNZD? Paušálné nahrady + stravné som zaučtovala cez ID.

    Uplatnenie cestovných náhrad a stravného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.