Zavrieť

Porady

zalozenie cestovnej agentury

dobry den,
chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu.
nedavno som dostal vypoved a chcel by som zacat podnikat. problem je v tom, ze kvoli pracovnej zmluve mam zakaz podnikat v tom istom obore na dobu 1 rok
moj znamy podnika v inom obore a chcel by som to poriesit cez neho
ma vsak inu podnikatelsku cinnost, ktoru by si musel rozsirit.
v tomto smere vsak nema dostatocne vzdelanie , alebo prax.
ja vsak tieto podmienky splnam (5r.prax v CK) a chcel by som figurovat ako zodpovedny veduci.(zakonny zastupca) ,co vsetko na to potrebujem?
je mozne taketo riesenie ? resp. co vsetko potrebujem na takyto zapis do zivnostenskeho listu pre znameho.
je potrebne aby som bol pri tom aj ja , alebo staci vypisat a poslat nejaku ziadost?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    zakaz podnikania PO skonceni pracovneho pomeru nema v slovenskom zakone oporu. Vsetky pracovno-pravne vztahy upravuje zakonnik prace, kde jedine obmedzenie nastava POCAS trvania pracovneho vztahu s povinnostou oznamit zamestnavatelovi pripadnu konkurencnu cinnost.
    Pravo podnikat zarucuje kazdemu obcanovi SR ustava a zamestnavatel nema pravo obmedzovat obcana PO skonceni pracovneho vztahu

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    mcurea Pozri príspevok
    dobry den,
    chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu.
    nedavno som dostal vypoved a chcel by som zacat podnikat. problem je v tom, ze kvoli pracovnej zmluve mam zakaz podnikat v tom istom obore na dobu 1 rok
    moj znamy podnika v inom obore a chcel by som to poriesit cez neho
    ma vsak inu podnikatelsku cinnost, ktoru by si musel rozsirit.
    v tomto smere vsak nema dostatocne vzdelanie , alebo prax.
    ja vsak tieto podmienky splnam (5r.prax v CK) a chcel by som figurovat ako zodpovedny veduci.(zakonny zastupca) ,co vsetko na to potrebujem?
    je mozne taketo riesenie ? resp. co vsetko potrebujem na takyto zapis do zivnostenskeho listu pre znameho.
    je potrebne aby som bol pri tom aj ja , alebo staci vypisat a poslat nejaku ziadost?
    Dakujem
    Ak máš požadované vzdelanie, môžeš mu robiť zodpovedného zástupcu za živnosť, ale musíš mať s ním pracovnú zmluvu. Pri ohlásení živnosti nemusiš byť osobne, ale musíš podpísať súhlas s ustanovením do funkcie zodpov.zástupcu ( tlačivo je na internete),doložíš svoje doklady o odbornej spôsobilosti a kamarát do tlačiva na ohlásenie živnosti vypíše tvoje osobné údaje, ktoré sú potrebné pre výpis z registra trestov ( všetky tlačivá sú na internete ).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mcurea Pozri príspevok
    dobry den,
    chcel by som sa na vas obratit s prosbou o radu.
    nedavno som dostal vypoved a chcel by som zacat podnikat. problem je v tom, ze kvoli pracovnej zmluve mam zakaz podnikat v tom istom obore na dobu 1 rok
    moj znamy podnika v inom obore a chcel by som to poriesit cez neho
    ma vsak inu podnikatelsku cinnost, ktoru by si musel rozsirit.
    v tomto smere vsak nema dostatocne vzdelanie , alebo prax.
    ja vsak tieto podmienky splnam (5r.prax v CK) a chcel by som figurovat ako zodpovedny veduci.(zakonny zastupca) ,co vsetko na to potrebujem?
    je mozne taketo riesenie ? resp. co vsetko potrebujem na takyto zapis do zivnostenskeho listu pre znameho.
    je potrebne aby som bol pri tom aj ja , alebo staci vypisat a poslat nejaku ziadost?
    Dakujem
    Takáto klauzula v pracovnej zmluvy si myslím, že je protiprávna.

    mcurea je offline (nepripojený) mcurea

    mcurea
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Takáto klauzula v pracovnej zmluvy si myslím, že je protiprávna.


    dakujem za odpovede.
    co sa tohoto tyka, je to mozne, ale nemoze mi byvaly zamestnavatel zkomplikovat zaciatok podnikania ? idealne by bolo , keby som zacal podnikat sam za seba pochopitelne

    mcurea je offline (nepripojený) mcurea

    mcurea
    blavaciko Pozri príspevok
    zakaz podnikania PO skonceni pracovneho pomeru nema v slovenskom zakone oporu. Vsetky pracovno-pravne vztahy upravuje zakonnik prace, kde jedine obmedzenie nastava POCAS trvania pracovneho vztahu s povinnostou oznamit zamestnavatelovi pripadnu konkurencnu cinnost.
    Pravo podnikat zarucuje kazdemu obcanovi SR ustava a zamestnavatel nema pravo obmedzovat obcana PO skonceni pracovneho vztahu

    dakujem pekne

    zalozenie cestovnej agentury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.