Zavrieť

Porady

Nemocenské poistenie (zamestnanec + DNP)

Dobrý deň. Poprosím o radu, názor...
Som NP jednak ako zamestnanec a tiež ako DNP osoba. Ak spĺňam podmienky, mám nárok na nemocenské resp. ošetrovné z oboch poistení...
Prepokladal som, že je na mne, či si nárok uplatním z obidvoch poistení alebo len z jedného z nich alebo dokonca zo žiadneho (blbosť, ale je to tiež možnosť). Príklad: som chorý (alebo jedná sa o ošetrovanie) a nechám si vypísať PN (OČR) len z DNP (lebo tam mám skoro max. vymeriavací základ) a v práci si počas choroby (ošetrovania) vezmem dovolenku alebo náhradné voľno (lebo tam mám nízky vymeriavací základ). OTÁZKA: KONÁM TÝM NIEČO, ČO NEJAKÝ PREDPIS NEUMOŽŇUJE ALEBO ZAKAZUJE?
Totiž presne čo píšem vyššie som aj urobil ( ochorel syn, ja som si v práci zobral kvôli ošetrovaniu voľno a nechal som si vypísať OČR iba z DNP). Avšak keď som išiel zo synom na kontrolu, tak ma jeho lekár informoval, že mal kvôli mne kontrolu zo soc.p. a že pre budúcnosť mi môže v prípade potreby ošetrovania vypísať buď OČR-ky z obidvoch poistení (teda dve) alebo žiadnu...
Uf... Dosť ma to prekvapilo a keďže nechcem robiť nič, čo nieje dovolené a nechcem, aby mal lekár kvôli mne kontroly, tak prosím o Váše názory, komentáre a rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nemocenské poistenie (zamestnanec + DNP)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.