Zavrieť

Porady

Nákup tovaru v zahraničí

Dobrý deň, som nová účtovníčka takže potrebujem radu.....podnikateľ SZČO, neplatca DPH, nakupuje tovar z Poľskej republiky....je potrebné k faktúram resp. bločkom z registračnej pokladne potvrdenie z NBS o aktuálnom prepočte konverzného kurzu???? čo v prípade ak takéto potvrdenie nemá? existuje nejaká výnimka, resp. dá sa dodatočne toto potvrdenie vypýtať???
a ešte jedna otázka: má zamestnaného na dohodu jedného zamestnanca...pri prihlásení do soc. poisťovne uviedol ako výplatný termín 30. kalendárny mesiac, to znamená že v tento deň musí podať mesačný výkaz poistného a príspevkov???v prípade že tak nezrobil ako máme ďalej postupovať????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Od NBS nepotrebuješ žiadne potvrdenie. Vyhľadaj si na ich stránke aktuálny kurz a podľa toho účtuj.
    takže to znamená že mi stačí vytlačiť aktuálny konverzný kurz z web stránky NBS a podľa toho počítať ano???? našla som tam "Prehľad kurzov podľa kurzových lístkov ECB za január 2011", myslíš že to môžem so spätnou platnosťou použiť???? nemusí tam byť (niekde na tom vytlačenom papieri) dátum z toho ktorého dňa????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie je podstatný dátum vytlačenia, ale použitia kurzu zo správneho dňa.

    Nákup tovaru v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.