Zavrieť

Porady

Ochranna lehota

Potreboval by som poradit....Od januára som nezamestnaný. Priznali mi davku v nezamestnanosti ale zda sa mi nejaka mala a tak rozmyslam ci by sa mi radsej neoplatilo ist na marodku. Na nete som cital ze Ochranna lehota je 42 po ukonceni pracovneho pomeru. Davka sa bude vypocitavat z posledneho zamestnavatela? Ako dlho sa mi bude vyplacat a v akej vyske? Viem ze mi poradite lebo uz ste mi velakrat pomohli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    zuzanna Pozri príspevok
    prosim o pomoc konci mi pracovny pomer k 31.03.2011 chcem ist na PN ochranna lehota je teraz 7 dni alebo 3 dni po ukonceni prac. pomeru??? a ked skoncim toho 31.03. musim ist na urad prace ked zacnem marodovat od 01.04. alebo ako mam postupovat prosim
    ak budeš mať PN-ku od 1.4., tak Ťa nezaevidujú. OL je 7 dní. Najprv sa zaeviduj na ÚP

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    zuzanna Pozri príspevok
    tak najprv sa mam zaregistrovat a potom ist na PN nemam lepsie ist hned na PN a az potom sa zaregistrovat budem mat problem???
    Ak sa zaeviduješ na ÚP - chronologicky Ti budú obdobia nadväzovať.
    Ak vieš, že si chorá, do 7 dní nastúpiš na PN-ku. Samozrejme, PN-ku doručíš aj na SP, pozastavia Ti vyplácanie podpory.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzanna Pozri príspevok
    tak sa zaregistujem 01.04 na UP potom pojdem na PN a budem pobrat PN a potom ked mi skonci tak budem poberat podporu ak mi vznikne narok ano prosim???
    potom je nakmeskôr do 7.4., ak PN začne neskôr, nárok na nemocenské z ochrannej doby ti nevznikne.

    Ak sa však prihlásiš v SP po skončení prac.pomeru ako dobrovolne nemocensky poistená osoba, podmienku 270 dní máš zrejme splnenú (počíta sa aj doba zamestnania) a môžeš isť na PN hocikedy v priebehu evidenciu na UP. Nárok na nemocenské do 26 týždňov bude však z minima. Nezabudni na pravidelné platby poistného, pri nedoplatku ti nemocenské nevyplatia (a samozrejme na odhlásenie, ak sa rozhodneš s dobrovolným poistením skončiť. Zanikne až doručením odhlášky)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonic99 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradit....Od januára som nezamestnaný. Priznali mi davku v nezamestnanosti ale zda sa mi nejaka mala a tak rozmyslam ci by sa mi radsej neoplatilo ist na marodku. Na nete som cital ze Ochranna lehota je 42 po ukonceni pracovneho pomeru. Davka sa bude vypocitavat z posledneho zamestnavatela? Ako dlho sa mi bude vyplacat a v akej vyske? Viem ze mi poradite lebo uz ste mi velakrat pomohli.
    Platilo do 31.12.2010. Od 1.1.2011 je ochranná doba 7 kal. dní od skončenia prac.pomeru. Ak máš splnenú podmienku 270 dní nem. poistenia v posledných 2 rokoch, môžeš sa prihlásiť v SP ako dobrovolne nemocensky poistená osoba, vznikne ti nárok na nemocenské - ak začiatok PN bude do 26 týždňov od vzniku DNP - len z min. vymer.základu. Počas poberania nemocenského odvody neplatíš.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    prosim o pomoc konci mi pracovny pomer k 31.03.2011 chcem ist na PN ochranna lehota je teraz 7 dni alebo 3 dni po ukonceni prac. pomeru??? a ked skoncim toho 31.03. musim ist na urad prace ked zacnem marodovat od 01.04. alebo ako mam postupovat prosim

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    tak najprv sa mam zaregistrovat a potom ist na PN nemam lepsie ist hned na PN a az potom sa zaregistrovat budem mat problem???

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    tak sa zaregistujem 01.04 na UP potom pojdem na PN a budem pobrat PN a potom ked mi skonci tak budem poberat podporu ak mi vznikne narok ano prosim???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.