Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu, čo robiť.
Som zamestnaná, na rodič.príspevku /v 12/10 mala dcerka 2 roky/. Zamestnávateľ končí svoju činnosť k 31.3.11 a požiadal ma, aby som sama dala výpoveď dohodou. Neviem posúdiť všetky dôsledky vyplývajúce z mojej výpovede. Keď by som výpoveď dala ja, má to vplyv napr. na prihlásenie na UP /po uončení RP/. Skutočne neviem čo robiť, poradte mi prosím čo by bolo vhodné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Majuška11 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu, čo robiť.
    Som zamestnaná, na rodič.príspevku /v 12/10 mala dcerka 2 roky/. Zamestnávateľ končí svoju činnosť k 31.3.11 a požiadal ma, aby som sama dala výpoveď dohodou. Neviem posúdiť všetky dôsledky vyplývajúce z mojej výpovede. Keď by som výpoveď dala ja, má to vplyv napr. na prihlásenie na UP /po uončení RP/. Skutočne neviem čo robiť, poradte mi prosím čo by bolo vhodné.
    Zamestnávateľ Ťa nemá čo žiadať počas rodičovskej dovolenky,
    aby si si dala "výpoveď dohodou ". Tento termín Zákonník práce ani nepozná, buď je to Výpoveď alebo Dohoda.

    Absolútne nič nepodnikaj, Ty si na RD, odvody do ZP za Teba platí štát, v pohode si užívaj vzácne chvíle s dieťatkom a čakaj, čo zamestnávateľ spraví.
    Pokiaľ by si mu podpísala Dohodu, prišla by si o odstupné a to hádam nechceš.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    2009, arizona, Lubaba, Xanti, tina1, adi11, Mária27, rodina1
    8

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majuška11 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu, čo robiť.
    Som zamestnaná, na rodič.príspevku /v 12/10 mala dcerka 2 roky/. Zamestnávateľ končí svoju činnosť k 31.3.11 a požiadal ma, aby som sama dala výpoveď dohodou. Neviem posúdiť všetky dôsledky vyplývajúce z mojej výpovede. Keď by som výpoveď dala ja, má to vplyv napr. na prihlásenie na UP /po uončení RP/. Skutočne neviem čo robiť, poradte mi prosím čo by bolo vhodné.
    Nedávaj si sama výpoveď, ani žiadosť o rozviazanie prac.pomeru dohodou (výpoveď dohodou ZP nepozná) - nevznikne ti nárok na odstupné.

    Počkaj, kým ti dá výpoveď zamestnávatel v zmysle § 63 odst. 1) písm. a). V priebehu plynutia výpovednej doby môžeš skončiť prac.pomer dohodou, nárok na odstupné ti zostane.

    Úrad práce neskúma dôvod skončenia prac.pomeru, kým poberáš RP na UP ťa nezaevidujú. Treba sa prihlásiť (po skončení prac.pomeru) - ako osoba starajúca sa o dieťa do 5 rokov veku v zdr. poisťovni a soc. poisťovni.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Zitulda, Xanti, terezamaria, Tezaurus, Paula, rodina1
    6

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Majuška11 Pozri príspevok
    Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.
    To snáď nemyslíš vážne, ešte sa dnes nájdu ľudia, čo dajú so sebou takto veľmi nepríjemne vybabrať?
    On dá konkurz na firmu, odstupné vyplácať nebude, založí druhú firmu........no hrúza.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majuška11 Pozri príspevok
    No práve o to odstupné ide, zamestnávateľ mi ho vyplatiť nechce a preto to skúša takýmto spôsobom. Ďakujem za odpovede
    Skúša, či mu muchy(prepáč to prirovnanie) sadnú na lep, ale nedaj sa ním zmiasť. Nekončíš ty, ale on, takže on musí dať výpoveď, alebo sa so zamestnancami dohodnúť na skončení PP dohodou z organiz. dôvodov.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
    <HR style="COLOR: lightsteelblue" SIZE=1>

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Majuška11 Pozri príspevok
    Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.
    tak téééda, pekne s nimi vybabral...pripravil ich o odstupné

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    držím palce aj ja...nedaj sa

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majuška11 Pozri príspevok
    Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.
    Tak nech skúša. Držím prsty, nech ťa nezlomí.

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    No práve o to odstupné ide, zamestnávateľ mi ho vyplatiť nechce a preto to skúša takýmto spôsobom. Ďakujem za odpovede

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    Ostatným zamestnancom zmenil pr. zmluvu z doby neurčitej na určitú /do 31.3.2011/, podpísali to a ja som teraz problematická osoba , a tak skúša čo viem a čo urobím.

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    Počas pracovného pomeru som študovala na VŠ takže týmto sa zamestnávateľ ohrádza - vraj vtedy tiež nežiadal odo mňa aby som si čerpala dovolenku ale riešila som to počas pracovného času.Možno preto by som sa vzdala odstupného.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majuška11 Pozri príspevok
    Počas pracovného pomeru som študovala na VŠ takže týmto sa zamestnávateľ ohrádza - vraj vtedy tiež nežiadal odo mňa aby som si čerpala dovolenku ale riešila som to počas pracovného času.Možno preto by som sa vzdala odstupného.
    Vyčerpávajúcu odpoveď máš v prísp. č. 2. Rozhodnutie je na tebe ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.