Zavrieť

Porady

Olymp-správny výpočet mzdy

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
Pekný deň.Chcem Vás poprosiť ,zaučam sa v programe Olymp .Od marca príjmem ľudi na dohodu ,ktorý sú evidovaný na UP .zaujíma ma ,aké odvody v tomto prípade budem platiť .V programe som zadala hrubu mzdu 130,00 eur .Vyrátalo mi to daň 24,45 eur a UP 0,90 eur a GP 0,20 eur .Je to správne .Nie som si istá .
A šte kam idu odvody -daň zo mzdy?.A ako sa zasielaju odvody do SP cez učet ,alebo aký je v tom postup?Veľmi pekne Ďakujem .Sú to pre mňa veľmi užitočné rady .
Usporiadat
kalamajka kalamajka

kalamajka je offline (nepripojený) kalamajka

Hrubá mzda 130,00
daň je 19% zo 130,00 = 24,70 €
ide o zražkovú daň - na www.drsr.sk podľa miestnej príslušnosti zistíš číslo účtu, KS, VS je DIČ firmy
Sociálna poisťovňa
- pred uzavretím dohody prihlásiť zamestnanca do SP cez Registračný list FO /zamestnávateľ je predpokladám už prihlasený - pridelia IČZ/
odvody
ÚP = 130 x 0,80% = 1,04
GP = 130 x 0,25% = 0,32
na základe registrácie zamestnávateľa - pošle SP oznámenie s postupom pri uhrádzaní odvodov
povinnosť? mesačný výkaz príspevkov - vyplniť a doručiť na SP
0 0
lbzzahradnik lbzzahradnik

lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
mám skušobnu verziu zatial ,tak zrejme su tam ešte staré odvody
,preto mám iný výpočet.ja ešte nie so prihlasená ako zamestnavateľ v SP ,chcem to urobiť teraz a v marci prijať ľudí .Zatial teda skušam tu verziu .
0 0
lbzzahradnik lbzzahradnik

lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
a čo s tou zrazenou daňou zo mzdy?
0 0
lbzzahradnik lbzzahradnik

lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
Už som asi pochopila ,teda ak správne ,zrazenú daň zasielam na účet DU?
0 0
lbzzahradnik lbzzahradnik

lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
Vďaka za pomoc ,opať som sa niečo od vás naučila .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ibzzahradnik, v jednej z predch.tém som ti dala odkaz na stránku Krosu, ktorý v súčasnom období organizuje bezplatné predvedenie mzdového SW OLYMP + ponuku na mzdovú príručku začínajúceho mzdára.

Čo sa týka odvodov a daní, ak si do bankových účtov v OLYMPE správne zadáš č.u. SP a DU, SW ti vytlačí prevodný príkaz, na ktorý zrazené odvody a dane pošleš.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Dobrý večer, prosím vás pomôže mi niekto s daným problémom. Zamestnanec bol dlhodobo práceneschopný. Práceschopný je od 25.1.2011. V 12/2010 mu bol priznaný plný invalidný dôchodok (znížená prac.schopnosť o viac ako 70 %). Pracovný pomer ukončený dohodou dňa 26.1.2011. Výpočet výplaty za 1/2011:
Dni nemoci 17, Dovolenka 1 deň 20,84 €, Preplatená dovolenka 352,24 €, odchodné v sume 453,05 €. Hrubá spolu: 826,13 €. Program mi ale dal nasledovné vymeriavacie základy: zo ZP 826,13 €, NP 216,15 €, SP 576,39 €, Inv. 576,39 €, PvNez.576,39 € (podľa mńa plný invalid neplatí PvNez.), ÚP 826,13, GP 216,15 €, RFsol. 576,39. Prosím pozriete sa mi na to niekto? Veľmi pekne ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ľaľa Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím vás pomôže mi niekto s daným problémom. Zamestnanec bol dlhodobo práceneschopný. Práceschopný je od 25.1.2011. V 12/2010 mu bol priznaný plný invalidný dôchodok (znížená prac.schopnosť o viac ako 70 %). Pracovný pomer ukončený dohodou dňa 26.1.2011. Výpočet výplaty za 1/2011:
Dni nemoci 17, Dovolenka 1 deň 20,84 €, Preplatená dovolenka 352,24 €, odchodné v sume 453,05 €. Hrubá spolu: 826,13 €. Program mi ale dal nasledovné vymeriavacie základy: zo ZP 826,13 €, NP 216,15 €, SP 576,39 €, Inv. 576,39 €, PvNez.576,39 € (podľa mńa plný invalid neplatí PvNez.), ÚP 826,13, GP 216,15 €, RFsol. 576,39. Prosím pozriete sa mi na to niekto? Veľmi pekne ďakujem.
máš ho správne zadaného v personalistike ?
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

veronikasad Pozri príspevok
máš ho správne zadaného v personalistike ?
Ďakujem pekne veronika sad, že si sa mi tak rýchlo ozvala, niekde vo vnútri som dúfala, že to budeš Ty. V personalistike ho mám zadaného správne, prešla som to celé, len teraz v januári mi boli poslané dve nové verzie, možno programátorom niečo "prekĺzlo", ale skôr ako im budem telefónovať tak by som chcela zistiť správny výpočet. Skúšala som daný prípad nasimulovať na "normálnom" zamestnancovi a tak je to bez problémov. Len tak na okraj nerobím v Olympe a ani v inom tu spomínanom programe. Pozerám teraz tabuľku Prehľad poistných odvodov platné od 1.1.2011 Olymp mzdy a pers. a všade sú min. zrušené. zrušené. Alebo je nejaký prepočet VZ vo vyššie uvedenom prípade?
Naposledy upravil Ľaľa : 07.02.11 at 17:36
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ľaľa Pozri príspevok
Ďakujem pekne veronika sad, že si sa mi tak rýchlo ozvala, niekde vo vnútri som dúfala, že to budeš Ty. V personalistike ho mám zadaného správne, prešla som to celé, len teraz v januári mi boli poslané dve nové verzie, možno programátorom niečo "prekĺzlo", ale skôr ako im budem telefónovať tak by som chcela zistiť správny výpočet. Skúšala som daný prípad nasimulovať na "normálnom" zamestnancovi a tak je to bez problémov. Len tak na okraj nerobím v Olympe a ani v inom tu spomínanom programe.
Zadala si otázku k mzdovému SW OLYMP. S iným ti poradiť neviem, napíš o aký SW ide, možno sa ti niekto ozve. (dúfam že nie OBERON, tam je problémov viac ako dosť). Bude tam nejaký finta v zadávaní invalidity.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

veronikasad Pozri príspevok
Zadala si otázku k mzdovému SW OLYMP. S iným ti poradiť neviem, napíš o aký SW ide, možno sa ti niekto ozve. (dúfam že nie OBERON, tam je problémov viac ako dosť). Bude tam nejaký finta v zadávaní invalidity.
Je to dobrý program, len ja chcem vedieť aké mali byť v dannom prípade správne vymeriavacie základy pre jednotlivé druhy poistení. Dá sa mi v programe aj prepísať na správnu sumu, len nie som si istá výpočtom VZ v danom prípade.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Som začiatočník v SW OLYMP - prvý krát idem pridať dohodu o vyk. práce. Zadala som do zložky mzdy 60. sumu za hod a odpr. hodiny. Prosím stále ak dám generovať výplatu zráta mi obdobie od nástupu do konca mesiaca t.j. prac. dni x 8 hod..... Neviem čo mám zaškrtnúť, aby mi prepočítalo sumu iba podľa odpr. hod.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa ti počíta podľa pracovného kalendára štandard. Dole pod výpočtom mzdy budeš musieť zaškrtať dochádzku
alebo si nastaviť iný kalendár než štandardný
alebo
zvoliť výpočet mzdy podľa personalistiky
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

Prosím Vás včera som si zakúpila olymp a nahodila som tam dohodárov, ale mi neráta úrazové poistenie, vie mi niekto poradiť, že prečo? vo výkaze do soc.poistenie nemám v kolonke ZD pre UP nič.???
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
remenka Pozri príspevok
Prosím Vás včera som si zakúpila olymp a nahodila som tam dohodárov, ale mi neráta úrazové poistenie, vie mi niekto poradiť, že prečo? vo výkaze do soc.poistenie nemám v kolonke ZD pre UP nič.???
Pri založení firmy máš zakliknuté aj platenie úrazového aj garančného poistenia?
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

ďakujem tam "bol pes zakopaný" prajem príjemný večer.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

ešte som sa zabudla spýtať, dá sa priamo z programu zasielať elektronicky, alebo sa najskôr dostanem na stránku SP a tam nejako zadám cestu? mám prvý krát odovzdať výkaz elektronicky a neviem ako, aby som to nemusela manuálne nahadzovať.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
remenka Pozri príspevok
ešte som sa zabudla spýtať, dá sa priamo z programu zasielať elektronicky, alebo sa najskôr dostanem na stránku SP a tam nejako zadám cestu? mám prvý krát odovzdať výkaz elektronicky a neviem ako, aby som to nemusela manuálne nahadzovať.
Ak máš zmluvu so SP o elektronickom zasielaní výkazov, tak to je jednoduché.
V Olympe, na hornej lište je záložka - Export. Tú si otvoríš, dáš si export do SP, mesačný výkaz, riadny. Ten sa ti uloží v adresári, kde máš Olymp, v podadresári - Export - SP.
Vojdeš na stránku elektronickej podateľne SP, zadáš IČZ, potvrdíš príslušným kódom z GRID karty. Dáš si mesačné výkazy - prehľadávať - vojdeš do záložky, kde máš uložený export na SP, dáš potvrdiť súbor XML, a ostané už budeš vedieť.
3 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

teoreticky to chápem a idem to skúsiť prakticky, ďakujem za skorú a rýchlu odpoveď ste super.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
remenka Pozri príspevok
teoreticky to chápem a idem to skúsiť prakticky, ďakujem za skorú a rýchlu odpoveď ste super.
no ako ti to dopadlo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať