Zavrieť

Porady

excel - suma sucinov

Prosim o radu:
mam v exceli vzorec pre jednu bunku (do ktorej sa ma teda zapisat vysledna suma-cena):
=SUM(C3*C4;D3*D4;E3*E4;F3*F4 ... a tak dalej sa to opakuje az po CG (cena tovaru C3 * pocet kusov tohto tovaru C4; cena tovaru D3 * pocet kusov tohto tovaru D4...)

naozaj sa mi to nechce vsetko vytukavat rucne, da sa vzorec upravit tak, aby som to nemusela vypisovat vsetko (neda sa na to pouzit tahanie, lebo vzorec je definovany len pre jednu bunku, zaujima ma len vysledna cena)?

ide o nasobenie poctu kusov jednotlivych tovarov s ich cenami a suma je vlastne vysledna cena pre zakaznika...
dufam ze som to popisala zrozumitelne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Skús si to urobiť tak, že pridáš do riadku číslo 5 ešte jeden vzorec, napr. C3*C4, potom ho nakopíruješ cez "krížik" do všetkých stĺpcov (c,d,e,f,...cg) a napr. do do A6 dáš =sum(c5:cg5) a máš to rýchlo a jednoducho.

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    Napriklad takto:

    '=SUMPRODUCT(C3:CG3;C4:CG4)

    alebo aj takto:

    '=SUM(C3:CG3*C4:CG4)

    Druha moznost je vzorec s polom, cize namiesto klasickeho ENTER je potrebne stlacit CTRL+SHIFT+ENTER.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.