Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane a zrážková daň

Ak zamestnancovi spracujem RZD a prinesie mi potvrdenie o zrazených preddavkoch od iného zamestnávateľa, kde má príjem zdanený zrážkovou daňou, môžem mu tento príjem zahrnúť do RZD alebo si musí podať daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    majtnerova Pozri príspevok
    Ak zamestnancovi spracujem RZD a prinesie mi potvrdenie o zrazených preddavkoch od iného zamestnávateľa, kde má príjem zdanený zrážkovou daňou, môžem mu tento príjem zahrnúť do RZD alebo si musí podať daňové priznanie?

    Môžeš aj nemusíš.
    Zrážkoú daň môžeš považovať za vysporiadanú.
    Ale do RZD kľudne môžeš zahrnúť aj zrážkovú daň, nemusí si on podávať DP:

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mirhu Pozri príspevok
    Ak to správne chápem, tak ak si chcem zahrnúť aj zrážkovú daň, ( z dohôd ) musím tam dať aj príjmy z dohôd..
    Samozrejme.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    ahojte,

    čo ak po zahrnutí príjmu z ktorého bola zaplatená zrážková daň dôjde k zvýšeniu základu dane nad hranicu, kde sa už kráti základna nezdanitelná čiastka na danovníka. Musí vtedy zamestnávateľ zahrnúť takýto príjem do ročného zúčtovania dane? dakujem

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    zaplatenú zrážkovú daň možno považovať za vysporiadanú, takže nemusí zahrnúť

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Zamestnanec pracoval v inej firme na TPP a zaroven u nas na dohodu (cca 2 mesiace) Potom vsak v prvej firme skoncil a nastupil k nam na TPP. Ak poziadal o RZD, mozem mu don zahrnut aj zrazkovu dan z dohody ?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    rennka Pozri príspevok
    Zamestnanec pracoval v inej firme na TPP a zaroven u nas na dohodu (cca 2 mesiace) Potom vsak v prvej firme skoncil a nastupil k nam na TPP. Ak poziadal o RZD, mozem mu don zahrnut aj zrazkovu dan z dohody ?
    áno

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rennka Pozri príspevok
    Zamestnanec pracoval v inej firme na TPP a zaroven u nas na dohodu (cca 2 mesiace) Potom vsak v prvej firme skoncil a nastupil k nam na TPP. Ak poziadal o RZD, mozem mu don zahrnut aj zrazkovu dan z dohody ?
    ÁNo, a len tak naokraj, keby si čítala príspevky vyššie, odpoveď na rovnakú otázku by si bola ľahko našla.

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ewita 888, Twety, dakujem. Bola a som v casovej tiesni, nemam kedy citat, a nebola som si ista, tak....
    Este raz vdaka.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    topper1 Pozri príspevok
    ahojte,

    čo ak po zahrnutí príjmu z ktorého bola zaplatená zrážková daň dôjde k zvýšeniu základu dane nad hranicu, kde sa už kráti základna nezdanitelná čiastka na danovníka. Musí vtedy zamestnávateľ zahrnúť takýto príjem do ročného zúčtovania dane? dakujem
    Ak to správne chápem, tak ak si chcem zahrnúť aj zrážkovú daň, ( z dohôd ) musím tam dať aj príjmy z dohôd..

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Anja111 Pozri príspevok
    Samozrejme.
    ja viem, blbá otázka.. viem, že je to tak,ale dnes mi niekto tvrdil niečo iné, tak ma to zneistilo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.