Zavrieť

Porady

Obchodný vestník

Dobrý deň, neviete mi poradiť ako môžem nájsť zverejnené účtovné závierky organizácií v obchodnom vestníku?
Ďakujem.
Naposledy upravil Janiela : 08.02.11 at 05:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    V obchodnom vestníku nájdeš iba zoznam účtovných závierok za obdobia, ale kompletne zverejnené nie sú. Sú 2 možnosti: elektronicky sa prihlásiť, mať elektronický podpis k tomu, ale ako som sa bavila s jedným IT-kom, tak samotný právnici s tým majú veľký problém, pretože SW nefunguje tak ako by mal. No a druhá možnosť je (tak ako som to musela urobiť aj ja), ísť priamo - osobne na kokrétny registrovný súd a požiadať o kópie účtovných závierok (za poplatok). Treba sa ozbrojiť pevnou trpezlivosťou, lebo mne sa stalo, že učt. závierky, o ktoré som žiadala nemali naskenované, takže ich vyhľadávali v archíve, potom si ich naskenovali pod ich číslom a až potom mi ich mohli vytlačiť. Strávila som tam skoro celý deň. A pozor - pripravte si drobné , pretože neplatíte kolkami, ale v hotovosti a oni nemajú výdavok , tak som obehala okolité bufety a obchody

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Poraďáci, prosím Vás, na stránke ministerstva som ohľadom obchodného vestníku našla takúto informáciu:
    http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...tnik/Uvod.aspx
    Neviem sa však zatiaľ dovolať pani, ktorá má na starosti účtovné závierky. Prosím Vás, neviete mi poradiť, ak ste tam náhodou niekto volal, či elektronickému podaniu teda podliehajú už aj účtovné závierky?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Už som sa aj dovolala. Je to tak, už len elektronicky. Zase ďalšia novinka. A to som na stránku ministerstva išla len úplnou náhodou pozrieť, či sa nezmenil poplatok. Nechápem, že na inej časti stránky:
    http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...-zavierky.aspx
    nechajú starú informáciu, kde je v dolnej časti ako forma zasielania stále napísané poštou, alebo osobne v podateľni. Preto ma to zmiatlo. Kolegyňa uhradila už aj poplatok a teraz treba žiadať o jeho vrátenie, lebo to vraj nebudú vedieť spárovať. Platí sa teraz až potom, čo sa odošle elektronické podanie a následne bude doručený platobný výmer.
    Je to zvláštne, že aj keď kolegyňa písala otázku cez uad.sk, tak jej z Verslagu odpísali koncom júna, že pri zverejňovaní nie je žiadna zmena.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aspoň že to, my máme všetko odoslané v máji, júni, tak netreba nič riešiť. O rok dovidenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.