Zavrieť

Porady

Danove tlacivo typ B, co napisat do oddielu VI.

Zdravim, prosim o radu. Vyplnam si DP a v oddiely VI pribudla nova kolonka pre socialnu poistovnu a neviem ktoru moznost mam zaskrknut. Je tam na vyber z troch moznosti. Som SZCO a nemam pausalne vydavky. Takze tu prvu? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    palci81 Pozri príspevok
    Zdravim, prosim o radu. Vyplnam si DP a v oddiely VI pribudla nova kolonka pre socialnu poistovnu a neviem ktoru moznost mam zaskrknut. Je tam na vyber z troch moznosti. Som SZCO a nemam pausalne vydavky. Takze tu prvu? Dakujem.

    Ani jednu možnosť.
    Sú tam tri možnosti a tie sa označia takto:
    Prvá - daňová evidencia
    Druhá - 40% - paušálne výdavky pre podnikanie podľa § 6 ods. 1 a 2
    Tretia - z prenájmu 40 % pauš. výdavky podľa § 6 ods. 3.
    Věra Deptová
    Ste si istý, že prvá možnosť? Musí predsa spĺňať podmienky § 6 ods.14 zákona. a pokiaľ vedia účtovníctvo podľa zákona o účtovníctve, tak neuvádza žiadnu možnosť.
    Věra Deptová
    Inf.pri daňovej evidencii, nie je potrebné na DÚ k daňovému priznaniu odovzdávať výkazy ako pri spracovaní JÚ na základe zákona o účtovníctve.

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    Citam si tie moznosti este raz a neviem kebyze nezaskrtnem ani jednu moznost, tak mi nebudu ratat v SP vysku platieb z celeho prijmu, bez vydavkov? Ak zaskrtnem prvu moznost tak tam je to jasne napisane, ze si uplatnujem preukazane vydavky, pri druhej a tretej su percenta
    Naposledy upravil palci81 : 08.02.11 at 09:31

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    SZČO buď vedie jednoduché účtovníctvo, daňovú evidenciu (zaviedli v r. 2009), alebo nedokladuje daňové výdavky a uplatňuje si 40% z príjmov paušálne výdavky.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    zákon o dani z príjmov
    § 6
    Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
    Na začiatok


    (1) Príjmami z podnikania sú

    a) príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, 24)
    b) príjmy zo živnosti, 25)
    c) príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov26) neuvedené v písmenách a) a b),
    d) príjmy spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti a komplementárov komanditnej spoločnosti podľa odsekov 7 a 8.

    (2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

    a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
    b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
    c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
    d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)

    (3) Príjmami z prenájmu, ak nejde o príjmy uvedené v odseku 1 a v § 5, sú príjmy z prenájmu nehnuteľností.

    (14) Daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť podľa odsekov 1 a 2 za podmienok, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca, dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy (výnosy) nepresahujúce sumu 170 000 eur a uplatňuje pri týchto príjmoch (výnosoch) preukázateľné daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
    a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov, 1)
    b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
    c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    No zaujimave. :-) Ja momentalne neviem kam sa mam zaradit, ci vediem JU alebo danovu evidenciu. Zamestnanca nemam, prijmy nad 170tisic eur nemam a vediem si v uctovnom programe pohoda, prijate a vydane faktury, hmotny majetok(auto), banku, pokladnu, penazny dennik atd

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    palci81 Pozri príspevok
    No zaujimave. :-) Ja momentalne neviem kam sa mam zaradit, ci vediem JU alebo danovu evidenciu. Zamestnanca nemam, prijmy nad 170tisic eur nemam a vediem si v uctovnom programe pohoda, prijate a vydane faktury, hmotny majetok(auto), banku, pokladnu, penazny dennik atd



    Zaraď sa medzi nás účtujúcich v JÚ a vyplň iba počet mesiacov podnikania.

    palci81 je offline (nepripojený) palci81

    palci81
    Asi urcite JU, ked tak rozmyslam, lebo co pozeram na nete tak to treba oznamit DU a nic som take nedaval. SZCO som uz od 2006 a moznost viest danovu evidenciu je od roku 2009. Totiz mne roky robila uctovnictvo uctovnicka, tento rok som si to robil sam. :-) A dobre, dost som sa od nej naucil. :-)
    Dakujem

    NANA72 je offline (nepripojený) NANA72

    Som obyčajná "baba" do koča aj do voza :-) ...viac NANA72
    Všetkým prajem príjemný deň,týmto Vás prosím aj ja o radu,podnikateľ prevádzkuje strážnu službu (čiže to nespadá pod živnosť) je to zákon č.473/2005 Z.z. o súkromnej bezpečnosti. Začal 01.07.2010. Od predošlého zamestnávateľa dostal potvrdenie o príjmoch za obdobie 1-10/2010. Nie som si istá v dvoch veciach pri vyplňovaní daňového priznania za r.2010: do ktorého riadku v tab.1-prehľ.pr a výd.v VI.tom oddieli uviesť príjmy a výdavky z podnikania a či si uplatňuje nezd.časť na daňovníka v celkovej sume 4025,70€. Ďakujem vopred za rady. Dúfam,že píšem na správnom mieste,ešte sa tu neviem úplne orientovať

    NANA72 je offline (nepripojený) NANA72

    Som obyčajná "baba" do koča aj do voza :-) ...viac NANA72
    Dobrý deň,dlhší čas som tu nebola...nevie mi naozaj nikto poradiť s tým daňovým priznaním???

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    NANA72 Pozri príspevok
    Všetkým prajem príjemný deň,týmto Vás prosím aj ja o radu,podnikateľ prevádzkuje strážnu službu (čiže to nespadá pod živnosť) je to zákon č.473/2005 Z.z. o súkromnej bezpečnosti. Začal 01.07.2010. Od predošlého zamestnávateľa dostal potvrdenie o príjmoch za obdobie 1-10/2010. Nie som si istá v dvoch veciach pri vyplňovaní daňového priznania za r.2010: do ktorého riadku v tab.1-prehľ.pr a výd.v VI.tom oddieli uviesť príjmy a výdavky z podnikania a či si uplatňuje nezd.časť na daňovníka v celkovej sume 4025,70€. Ďakujem vopred za rady. Dúfam,že píšem na správnom mieste,ešte sa tu neviem úplne orientovať
    Myslím si, že do riadku 3 (z podnikania vykonávaného podľa osobitných
    predpisov). Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť.

    querying je offline (nepripojený) querying

    querying
    Ahojte,
    mam presne tu istu dilemu ako palci81, no su tu trosku protichodne odpovede.
    Mozte to niekto este objasnit prosim?
    aky je prakticky rozdiel medzi JU a Dan evidenciou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.