Zavrieť

Porady

Stavba dreveníc

Prosila by som súrne o radu: firma na objednávku postavila v roku 2010 drevenicu, s kupujúcim sa spísala zmluva o budúcej kúpe drevenice, kolaudácia prebehne až v roku 2011, kupujúci už zaplatil dve splátky, ktoré som dala na 602 účet a odviedla DPH ,náklady na stavbu som účtovala na 042. Teraz nevie ako to zaúčtovať na konci roku 2010? Dať to 042/624 ? a do nákladov ako ? vôbec neviem čo stým ďalej.
Vie mi niekto prosím poradiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, 042 je v poriadku, ale OF boli vystavené len kvôli odvodu DPH a základ dane nie je služba ale účet 324 Dal. to je odpoved na tvoju otázku.

    k 1.1.2011 je zmena v účtovaní, pozri §30d
    resp. prechodný §80i /myslím, že i-/
    skrátka zostatok 042 preúčtuješ v r.2011 na 133
    a celkovo sa účtovanie v r.2011 mení.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prečo si účtovala splátky na 602?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja by som to účtoval na 324 napr.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.02.11 at 12:16

    UctMaja je offline (nepripojený) UctMaja

    UctMaja
    účet 314 je skôr záloha , ktorú mi zaplatíme, tak potom skôr na 324, ale ja by som prosila poradiť čo s 042, a ako to mám dať do nákladov. Vystavenú faktúru môžem ešte stále opraviť

    UctMaja je offline (nepripojený) UctMaja

    UctMaja
    Prečítala som si §30, takže to mám brať ako zakázku?,
    (9) Ak začiatok a ukončenie zákazky je v rôznych účtovných obdobiach, náklady a výnosy zákazky sa účtujú do účtovného obdobia, v ktorom boli práce súvisiace so zákazkou vykonané.
    (14) Výnosy zo zákazky sa účtujú v závislosti od stupňa dokončenia zákazky bez ohľadu na to, či doteraz uskutočnené práce boli už fakturované a v akej výške. Tento postup účtovania sa nazýva metódou percenta dokončenia
    Neviem či som to pochopila dobre, že na konci roku 2010 náklady aj výnosy rozrátam percentom, výnosy na 602 a 384 a takisto náklady ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    UctMaja Pozri príspevok
    ou, ty si vlastne napísal 324, tak prepáč , akosi som to zle prečítala

    Ja som to medzičasom opravil. Mal som tam preklep.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.