Zavrieť

Porady

Hľadám pesničky

Ahojte,
Potrebujem najsť nejake pesnicky, moj strýko ma 50-tku a poprosil ma ci by som mu neurobil nejaku hudbu , samozrejme som mu povedal ze ano , a zhanam nejake pesnicky, ktore by som tam mohol pustat pre ludi v takom veku, popripade ak mate aj nejake linky.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    No reagoval som skor na to ''A keď chceš nelegálne sťahovať, tak sa nepýtaj verejne...''.

    Podla §24, ods. 1 autorskeho zakona si fyzicka osoba moze vyhotovit rozmnozeninu zverejneneho diela (okrem pripadov v odseku 3 - tie sa nas vsak netykaju) pre vlastnu potrebu a na ucely, ktore nie su priamo ani nepriamo obchodne. Takuto rozmnozeninu moze uzivat a nema povinnost uhradit autorovi odmenu.

    Teda co sa objektivneho prava tyka, nevidim dovod ani na to, preco by informovanie o tom, kde si mozno stiahnut take dielo (=vyhotovit kopiu), malo byt protizakonne (=nenasiel som zakazujucu pravnu normu). A mimochodom presne to sa deje vo vsetkych temach, kde su linky na youtube. Tym, ze tam niekto klikne na ten link, jeho PC zacne stahovat data z ineho PC (=vytvarat kopiu).

    Ine samozrejme je, ze ucely, na ktore to chce pouzit, aj ked nie su obchodne, nespadaju uz asi celkom pod ''svoju osobnu potrebu''.

    Nezaoberal som sa tym az tak dokladne, tak aj preto sa pytam na iny nazor.

    EDIT: Pardon, az teraz som si vsimol, ze som tam z pre mna uplne zahadneho dovodu napisal ''potrebu'' namiestu ''odmenu''. Opravene.
    Naposledy upravil Slayer666 : 11.02.11 at 09:17

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    peten1 Pozri príspevok
    Ahojte,
    Potrebujem najsť nejake pesnicky, moj strýko ma 50-tku a poprosil ma ci by som mu neurobil nejaku hudbu , samozrejme som mu povedal ze ano , a zhanam nejake pesnicky, ktore by som tam mohol pustat pre ludi v takom veku, popripade ak mate aj nejake linky.
    Ďakujem
    Choď do predajne hudobnín, nájdeš tam cédéčiek s oldies hudbou na tony.

    A keď chceš nelegálne sťahovať, tak sa nepýtaj verejne...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Slayer666 Pozri príspevok
    Si si isty, ze je to nelegalne? Neber to ako rypanie, vazne sa pytam.
    No bezplatné šírenie hudby, na ktorú sa viažu autorské práva asi nie je legálne...

    Neviem, kto sa dopúšťa nelegálnej činnosti, či ten, kto ju dá k dispozícii na stiahnutia, alebo ten, čo si ju stiahne. Ale vlastník legálneho nosiča nie je oprávnený verejne šíriť hudbu ani ju poskytovať tretej osobe. Legálne je zakúpiť si CD nosič a používať ho na osobnú potrebu.

    peten1 je offline (nepripojený) peten1

    peten1
    Chobot Pozri príspevok
    Choď do predajne hudobnín, nájdeš tam cédéčiek s oldies hudbou na tony.

    A keď chceš nelegálne sťahovať, tak sa nepýtaj verejne...
    Ja som nemyslel linky na stiahnutie ale linky na videa. Uz sa mi totiž stalo ze mi napisal kamarat názov ale podla nazvu som to nenasiel!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.