Zavrieť

Porady

Ekonómka na materskej dovolenke bola zvolená za poslankyňu obecného zastupiteľstva.

Ako poslankyňa má nepravidelný príjem (raz za tri mesiace 14 Eur). Pracovníčka obecného úradu ju upozornila, že sa musí rozhodnúť, či bude poberať rodičovský príspevok alebo bude poslankyňa, pretože ju musí prihlásiť do sociálnej poisťovne na dôchodkové poistenie a tak stratí nárok na rodičovský príspevok. Naozaj sú mamičky diskriminované, ak chcú vykonávať funkciu poslankyne obecného zastupiteľstva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    v zadaní témy píšeš, že je na materskej, potom že na rodičovskej.. je to rozdiel, upresni

    Maja1268 je offline (nepripojený) Maja1268

    Ekonomická inžinierka pracujúca v školstve ...viac Maja1268
    Je na rodičovskej dovolenke a poberá rodičovský príspevok.

    Maja1268 je offline (nepripojený) Maja1268

    Ekonomická inžinierka pracujúca v školstve ...viac Maja1268
    Ja som to tiež tak vedela, ale tá ekonomka mi tvrdí, že sa informovala aj v sociálnej poisťovni a tam ju takto tiež poučili.A tak som zostala na pochybách aj ja. Preto som sa chcela ešte raz uistiť, či som jej túto informáciu podala správne.

    Ksena je offline (nepripojený) Ksena

    Ksena
    Prosím, vie mi niekto poradiť v prípade, ak je poslankyňa mestského zaspupiteľstva na materskej dovolelnke, zúčastňuje sa riadne mesačne zasadnutí -má pravidelný príjem, či to nie je v rozpore s zákonom o soc.poistení? Môže mať príjem počas poberania materského príspevku?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ksena Pozri príspevok
    Prosím, vie mi niekto poradiť v prípade, ak je poslankyňa mestského zaspupiteľstva na materskej dovolelnke, zúčastňuje sa riadne mesačne zasadnutí -má pravidelný príjem, či to nie je v rozpore s zákonom o soc.poistení? Môže mať príjem počas poberania materského príspevku?
    poberá materské (zo SP) alebo rodičovský príspevok (z UPSVaR)

    Ekonómka na materskej dovolenke bola zvolená za poslankyňu obecného zastupiteľstva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.