Zavrieť

Porady

vyclenie tovaru na základe zlej dovoznej licencie

Pri dovoze tovaru zo Srbska som omylom zadal zlý kod tovaru do žiadosti v dov.licencii.Colný deklarant dal tovar do col.konania aj napriek tomu že v dov.faktúre bol uvedený iný kód.O uvedenom nás informoval až po colnom konaní.Pre vysporiadanie uvedeného som požiadal o novú licenciu zo správn. kódom.
O pár dní mi prišla výzva z col.úradu že som porušil colný predpis a dopustil som sa col.deliktu z dôvodu že som uviedol iný kód tovaru na do.lincii aj napriek tomu že už bola vystavená nová dov.licenia.
Z uvedeného mi bude vyrúbená pokuta.
Má colný deklarant dať do col.konania tovar keď mu nesedí kód tovaru na dov.licenci z kódom v dov.faktúre ? Ako mám postupovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Je to problem. Bol Vám prepustený tovar na zaklade nepravých a nepravdivých udajov. Správnu licenciu musite vlastniť pred prepustením tovaru. Ťažko to z týchto riadkov posudiť ako to vlastne bolo ale colný úrad nemal tovar prepustiť do režimu bez platnej licencie

    vyclenie tovaru na základe zlej dovoznej licencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.