Zavrieť

Porady

Poliaty notebook

Pred 2 dňami sa mi podarilo obliať polku notebooku hp Pavlivion dvb 6500 mliekom.Keď sa to stalo bol zapnutý a hneď som ho vypla a vyliala z neho mlieko a ako tak vysušila. Notebook mi funguje ale pri zapnutí blbne touchpad ale neskor sa rozbehne a ešte si to odniesol enter ktorý vobec nereaguje :/ prosím vás čo s tým mám robiť? dá sa to oprataviť? a koľko to asi bude stojí
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Jetnotlivé klávesy si dajú vybrať ,tak skús enter vybrať a vyčistiť.Možno ENTER a napil najviac mlieka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
absolen3110 absolen3110

absolen3110 je offline (nepripojený) absolen3110

skúšala som ho vybrať-vylupnúť vyčistila som tak podobne už všetky klávesy na obliatej strane (pretože to dosť smrdelo) ale enter stále nejde
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

to sa podarilo aj môjmu synovi, ale pre zmenu to bol puding. A veru notebook bol síce v oprave, ale nejde mi tiež. A klávesy boli vyčistené.
0 0
popo33 popo33

popo33 je offline (nepripojený) popo33

najskor otazka,pisala si ze si book vypla,vytiahla si aj bateriu?nemusi to byt nic hrozne ked nefunguje iba enter mozno bude stacit iba rozobrat a precistit dosku dakym chcemickym pripravkom napriklad KONTAKT-om...mlieko by asi nemalo byt take zle aj ked asi to nase slovenske obsahuje aj dost vody v kazdom pripade by to po vycisteni malo fungovat...v najhorsom pripade ti pomoze externa klavesnica
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Len si to nerozoberaj sama. Ja som si tak oblial klávesnicu. Sám som si ju vyčistil, sám so si kúpil novú
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

absolen3110 Pozri príspevok
Pred 2 dňami sa mi podarilo obliať polku notebooku hp Pavlivion dvb 6500 mliekom.Keď sa to stalo bol zapnutý a hneď som ho vypla a vyliala z neho mlieko a ako tak vysušila. Notebook mi funguje ale pri zapnutí blbne touchpad ale neskor sa rozbehne a ešte si to odniesol enter ktorý vobec nereaguje :/ prosím vás čo s tým mám robiť? dá sa to oprataviť? a koľko to asi bude stojí
A bolo to plnotučné alebo polotučné mlieko?

Nestačí len písmenká vybrať a utrieť. To mlieko sa asi dostalo dovnútra (pokiaľ nemáš waterproof verziu notebooku) pod klávesnicu. Tak sú na sebe dve fólie s kontaktmi, ktoré sa aktivujú zatlačením klávesy a spojením kontaktov. Ak sa medzi kontakt dostane tekutina, navyše sladká, tak to začne nielen korodovať (väčšinou sú to medené kontakty), ale ešte sa to aj polepí a kontakt sa nespojí.

Treba skúsiť (ale nie sama! zver to niekomu, kto sa v tom vyzná) dostať sa až na tie fólie, a ak to pôjde, tak ich oddeliť a medzipriestor vyčistiť. Skôr si ale myslím, že nepôjdu oddeliť, lebo je to jeden komponent. Navyše, ak sa to nevyčistilo hneď, tak už proces korózie začal a už ho neodvrátiš. Postupne sa môžu prejaviť ďalšie chyby. Takže ak chceš mať klávesnicu funkčnú ako predtým, oprava ťa neminie a nebude lacná. Budú musieť vymeniť celú klávesovú časť NB. To je negatívna stránka NB, že je to jeden kompakt. Keby to bola klávesnica na PC, tak sa kúpi klávesnica za 10 EUR a PC fičí ďalej.

Tiež mi teraz napadlo, že by si mohla k NB kúpiť externú klávesnicu, ak by tá na NB bola príliš nefunkčná a nechcela by si investovať do opravy.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ponaučenie: nenapchávajte sa pred monitorom - škodí to klávesám
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vlado40 Pozri príspevok
Možno ENTER a napil najviac mlieka.
A možno k tomu je ešte aj na neho alergičný.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja používam "ochranu" silikónovú fóliu. dajú sa kúpiť aj pre notebooky.
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pridávam servisný manuál. klávesnica sa vyberá a mení ako komplet
http://laptoprepairmanual.blogspot.c...ce-manual.html
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Veď vyber ten Enter a skús tlačiť bez tlačidla aj trošku z boka nie priamo z hora ako keď je založená klávesa či aspoň raz zareaguje tlačidlo enter.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

srska Pozri príspevok
ja používam "ochranu" silikónovú fóliu. dajú sa kúpiť aj pre notebooky.
A to ako sa cez to píše?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Chobot Pozri príspevok
A to ako sa cez to píše?
celkom dobre - sila zvyku, je to priehľadné a keď mi kvapne káva alebo padnú omrvinky z tatranky, prípadne spinka zo zošívačky nemusím vyberať krytky kláves alebo vytriasať klávesnicu
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Stačí dodržiavať zásadu - pri klávesnici žiadne jedlá a nápoje.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
srska Pozri príspevok
ja používam "ochranu" silikónovú fóliu. dajú sa kúpiť aj pre notebooky.
Aj ja niekedy používam ochranu, ale pri notebooku?!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Gapo: latexovú?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Gapo Pozri príspevok
Aj ja niekedy používam ochranu, ale pri notebooku?!
si na tie úvodzovky skočil
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Čo už, skočil :-))
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
[/QUOTE]misoft Včera, 10:53 PM
Gapo: latexovú?[/QUOTE

Ako vieš?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

LOGIKA!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať