Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme z príkaznej zmluvy-aké tlačivo?

Na akom tlačive mám potvrdiť príjem z príkaznej zmluvy? Z odmeny nebola odvedená daň, v zmluve bolo dojednané, že daň vysporiada príkazník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ja som vystavovala...

    hlavičkový papier a text v zmysle:
    potvrdzujeme týmto, že xy-ovi, bytom ......, bolo vyplatené za rok 2010 na základe príkaznej zmluvy toľkoto eur.
    potvrdenie sa vydáva na žiadosť menovaného.

    podotýkam, že je treba prihliadnuť, za čo bolo na prík. zmluvu vyplatené, či sa to nemalo brať ako príjem zo záv.čin., a ešte mám s týmto potvrdením takú skúsenosť, že jedna správkyňa dane požadovala aby som to napísala na tlačivo Potvrdenie o príjme zo ZČ, druhej stačil tento hlavičkový papier s oznámením o vyplatení odmeny z prík. zmluvy (pritom sa jednalo o ten istý druh príjmu)

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Môžem to urobiť na tlačive Potvr.o príjme zo ZČ a v poznámke napíšem, že ide o príkaznú zmluvu?

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Nikto potvrdenie o príjme z príkaznej zmluvy nevystavoval ? Poraďte mi, prosím....

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Ja by som sa chcela spýtať ... mali sme v roku 2011 zamestnanca na dohodu, plus dostal vyplatenú odmenu na základe mandátnej zmluvy (tento príjem je vyplácaný bez zdanenia, to máme odkonzultované). Ako mu mám vystaviť potvrdenie o príjme za rok 2011, osobitne za každý príjem, čiže za príjem na základe dohody a osobitne na príjem z mandátnej zmluvy? Alebo vystaviť iba jedno potvrdenie, kde sčítam oba príjmy, pričom dohoda je zdanená a príjem na základe mandátnej zmluvy nie?
    ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BRK Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať ... mali sme v roku 2011 zamestnanca na dohodu, plus dostal vyplatenú odmenu na základe mandátnej zmluvy (tento príjem je vyplácaný bez zdanenia, to máme odkonzultované). Ako mu mám vystaviť potvrdenie o príjme za rok 2011, osobitne za každý príjem, čiže za príjem na základe dohody a osobitne na príjem z mandátnej zmluvy? Alebo vystaviť iba jedno potvrdenie, kde sčítam oba príjmy, pričom dohoda je zdanená a príjem na základe mandátnej zmluvy nie?
    ďakujem.
    Príjem z mandátnej zmluvy nie je príjmom zo ZČ, takže ho do potvrdenia o príjmoch zo ZČ nemôžeš započítať. Záver, dve potvrdenia.

    Potvrdenie o príjme z príkaznej zmluvy-aké tlačivo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.