Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Dalsia negramotnost v narode sa objavila ked za tak nisku sumu ta hadzu na listinu a pritom ani neurcia osobu podla ica len tam zavesia meno a akykolvek menovec vam môze vase meno spinit...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Deiky Pozri príspevok
    Dalsia negramotnost v narode sa objavila ked za tak nisku sumu ta hadzu na listinu a pritom ani neurcia osobu podla ica len tam zavesia meno a akykolvek menovec vam môze vase meno spinit...
    Neviem či sa dá hovoriť o menovcovi, keď k menu je pripojená úplná adresa

    http://www.socpoist.sk/77/487s

    smutok je offline (nepripojený) smutok

    Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac smutok
    Aj môj manžel je tam uvedený, "dlžoba" 103 eúr.Invalid,ZŤP-S,SZČO-masér.V auguste 2010 došlo,že v roku 1995-97 neplatil do fondu nezamestnanosti.Chvála Bohu,že doklady nevyhadzujem!!!Boli sme v soc.poist. ukázala som ,že áno platil /ústrižky/.Na to vymysleli,že platil len 45 Sk /pritom on ,ako invalid mal platiť 50% z plnej sumy/.Keď sme dokázali,že je invalid ,posúdený na 90% od roku1990,povedali,že to nemajú v systéme!!!Už som bola rozčúlená !Pritom všetky relevantné doklady im boli ešte v r.199O poslané!!!BORDEL!Potom povedali,že už je to premlčané a on vôbec nemal platiť do fondu nezamestnanosti,vtedy sme ešte platili na úrad práce.Tak sme v septembri podali odvolanie,doteraz čakáme na odpoveď.A "trt",kde ja včera nájdem môjho manžela??Medzi dlžníkmi soc.poist.No fuj a ešte raz fuj!!!

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    veronikasad Pozri príspevok
    Neviem či sa dá hovoriť o menovcovi, keď k menu je pripojená úplná adresa

    http://www.socpoist.sk/77/487s
    Sú tam aj štvoreurový a menší dlžníci)))))), možno zaokrúhľovačka, bez adresy. Dali si aspoň tú velikánsku námahu, že napísali k dlžníkovi názov mesta.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Naša firma je v zozname dlžníkov síce s malou čiastkou ,ale aj tak nás to naštvalo, nakoľko odvody odvádzame presne v deň výplat a podľa výkazov . Keď sme volali do SP bolo nám povedané , že v ich softvéri im nedlhujeme nič. A na dotaz , že akoto , že na internete sme , nám bolo povedané , že s nimi / pracovníkmi/ to nebolo prekontrolované a tým pádom tam môžu byť chyby. Tak akú vypovedaciu schopnosť ten zoznam vlastne má? Žiadali sme zatiaľ len telefonicky, aby nás z toho zoznamu dali preč, ale to nie je také jednoduché , pozisťujú čo s tým a ozvú sa nám. Tak som zvedavá , ako to vyriešia. Verte čím ďalej sa presviedčam , že tomuto štátu sa všetko prepečie, ale my čo len malinkú chybu spravíme, dobre že z nás nespravia kriminálnikov. Ja chápem , každý kto robí, robí aj chyby , ale potom nech je ten meter pre každého rovnaký. A to nehovorím len o SP.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    IVEB Pozri príspevok
    Naša firma je v zozname dlžníkov síce s malou čiastkou ,ale aj tak nás to naštvalo, nakoľko odvody odvádzame presne v deň výplat a podľa výkazov . Keď sme volali do SP bolo nám povedané , že v ich softvéri im nedlhujeme nič. A na dotaz , že akoto , že na internete sme , nám bolo povedané , že s nimi / pracovníkmi/ to nebolo prekontrolované a tým pádom tam môžu byť chyby. Tak akú vypovedaciu schopnosť ten zoznam vlastne má? Žiadali sme zatiaľ len telefonicky, aby nás z toho zoznamu dali preč, ale to nie je také jednoduché , pozisťujú čo s tým a ozvú sa nám. Tak som zvedavá , ako to vyriešia. Verte čím ďalej sa presviedčam , že tomuto štátu sa všetko prepečie, ale my čo len malinkú chybu spravíme, dobre že z nás nespravia kriminálnikov. Ja chápem , každý kto robí, robí aj chyby , ale potom nech je ten meter pre každého rovnaký. A to nehovorím len o SP.
    ja som mal podoný problém pred zopár rokmi s daňovou správou a to tam boli dlžíci nad 500 tisíc Sk. dal som im termín dokedy to majú zvesiť inak, že to dám na súd. zvesili.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    veronikasad Pozri príspevok
    Neviem či sa dá hovoriť o menovcovi, keď k menu je pripojená úplná adresa

    http://www.socpoist.sk/77/487s
    Len niekedy sú menovci rodičia + deti. V tom zozname je môj príbuzný, len tam chýba uvedené, či myslia tatka alebo syna.
    http://www.porada.sk/1653243-post13.html

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Hlásim , že nás dnes po urgencii na SP zo zoznamu dlžníkov vymazali, aj keď sme nimi nikdy neboli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.