Zavrieť

Porady

Skenovanie obrázku a následná tlač (+ prevedenie do kriviek?)

Dobrý večer,
mam v plane zozbierať viac plagatov (formaty A4, A5, A6) a zoskupiť ich, naskenovať a upravit do jedného veľkého plagátu (formát A0) a následne dať tlačiť. Je potrebné tieto menšie plagaty davať do kriviek? Ich velkosť sa nebude upravovať ale ostanú v tej istej veľkosti ako boli naskenované. Zaujimá ma či prevedením do kriviek sa nejako zlepší kvalita obrazka, alebo to len slúži pri úprave veľkosti aby nestracala kvalitu? Totiž idem mi o to, aby sa to po naskenovaní podobalo čo najviac originálu. Dakujem za ozrejmenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    derek191919 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    mam v plane zozbierať viac plagatov (formaty A4, A5, A6) a zoskupiť ich, naskenovať a upravit do jedného veľkého plagátu (formát A0) a následne dať tlačiť. Je potrebné tieto menšie plagaty davať do kriviek? Ich velkosť sa nebude upravovať ale ostanú v tej istej veľkosti ako boli naskenované. Zaujimá ma či prevedením do kriviek sa nejako zlepší kvalita obrazka, alebo to len slúži pri úprave veľkosti aby nestracala kvalitu? Totiž idem mi o to, aby sa to po naskenovaní podobalo čo najviac originálu. Dakujem za ozrejmenie.
    Neviem, možno len ja som taký nevedko, ale čo to znamená, že "dávať tieto plagáty do kriviek"?

    A máš plotter? Alebo kde chceš vytlačiť formát A0?

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Myslel tým vektor.
    Je to zbytočnosť. Jednak sa to používa ak to chceš ďalej spracovať a po druhé nie je to na 100%.

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Hej chcem to dať vytlačiť na plottry v copycentre, tak som chcel vediet, či mi nejako pomože v kvalite, ak to dam do kriviek aj v tom pripade ak veľkosť nebudem meniť.

    Skenovanie obrázku a následná tlač (+ prevedenie do kriviek?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.