Zavrieť

Porady

Zrušenie životnej poistky a jej dopad na ročné zúčtovanie dane

<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Na začiatok sa ospravedlnujem za určitú neprofesionalitu príspevku, som absolútny začiatočník v rozsiahlej problematike miezd a potrebovala by som radu od skúsených:
- zamestnanec si počas rokov 2005, 2006, 2007 a 2008 uplatnil v rámci nezdaniteľných častí základu dane aj príspevky na životné poistenie, v roku 2009 poistku zrušil, teda nasleduje povinnosť príslušné sumy v dan. priznaní typu A - mal len príjmy zo závislej činnosti -dodanit /možnosť v roku 2009 nevyuzil a teda musi to stihnut v tomto dan. priznaní za rok 2010 alebo nasledujúcom roku za rok 2011 v roku 2012/
- v roku 2005 zaplatené a uplatnené ŽP 4687 Skk
- v roku 2006 zaplatené a uplatnené ŽP 11727,-- Skk
- v roku 2007 zaplatené a uplatnené ŽP 11832,-- Skk
- v roku 2008 zaplatené a uplatnené ŽP 11832,-- Skk

Uvažujem správne? nasledovný postup: uvedené sumy zrátam a výsledok, teda súčet zapísem do dan. priznania typ A dp riadku 35 - Suma príspevkov a platieb o ktorú sa zvyšuje základ dane /§ 11 ods. 12 a 13 a § 5 ods. 9 zákona/, ak boli porušené podmienky ustanovené zákonom.
nasledovný postup uz ukázu a ma navedú nasledujúce riadky dan. priznania, ide mi len o to či uvadzam spravnu sumu na správne miesto. samozrejme skk prerátame na eurá.

dakujem krásne za trpezlivosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    janulka Pozri príspevok
    Akože lákavá rada.
    Fakt, to nikdy nikto už nebude sledovať a najma teraz, ked to už končí celé...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Fakt, to nikdy nikto už nebude sledovať a najma teraz, ked to už končí celé...

    A čo ak si daňový úrad posvieti o 3 roky práve na tých, ktorí tento rok si neuplatnia odpočítateľnú položku, pričom v predchádzajúcich rokoch si ju uplatnili. Z toho im bude zrejmé, že to niekto zrušil v roku 2010, kedy mal povinnosť dodaniť.

    Ja by som sa na to nespoliehal, že na to DÚ zabudne.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    A čo ak si daňový úrad posvieti o 3 roky práve na tých, ktorí tento rok si neuplatnia odpočítateľnú položku, pričom v predchádzajúcich rokoch si ju uplatnili. Z toho im bude zrejmé, že to niekto zrušil v roku 2010, kedy mal povinnosť dodaniť.

    Ja by som sa na to nespoliehal, že na to DÚ zabudne.
    Tibore, ty si starý poctivec...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. ja by som sa až tak veľmi neponáhľala s dodaňovaním teraz ... leda ak by som mala rezervu v nezdaniteľnej časti na daňovníka
    veď sú na to tri roky .. a ktovie, či aj
    pohľadaj - diskusia k tomuto ... http://www.porada.sk/t158694-zrusenie-ddp.html
    Naposledy upravil Katy a R : 11.02.11 at 11:51

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Katy a R Pozri príspevok
    .. ja by som sa až tak veľmi neponáhľala s dodaňovaním teraz ... leda ak by som mala rezervu v nezdaniteľnej časti na daňovníka
    veď sú na to tri roky .. a ktovie, či aj
    pohľadaj - diskusia k tomuto ... http://www.porada.sk/1644774-post4.html

    Ďakujem krásne za rady a za "rady" , ale myslim ze viem co urobím, to čo sa má urobit, islo mi o to ci tie sumy sa este nejako neupravujú, či ich staci len vypisat a zratat z jednotlivých potvrdení o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti .... atď. On rusil poistku v roku 2009, a minuly rok sa nerobilo nic, este mu to môzem rozdelit do tohto ročného dan.priznania a do buduceho za rok 2011. No ja neviem, ale radsej by som bola aby to bolo tak ako to ma byt, uz aj tak spekuluje zda sa mu vela, no a vtedy mu vsak bolo super ked dostal krasne preplatky na dani. Myslim tym ze spekuluje pan ktorý ma poziadal o pomoc. Nakolko mu to v zamestnaní odmietli urobit - myslim rocne zuctovanie dane - vsak maju na to pravo.
    Naposledy upravil janulka : 11.02.11 at 09:46

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    janulka Pozri príspevok
    ..On rusil poistku v roku 2009, a minuly rok sa nerobilo nic, este mu to môzem rozdelit do tohto ročného dan.priznania a do buduceho za rok 2011. ..
    .. nepočíta sa v tomto prípade až do 2012
    ..cit "do troch zdaňovacích období od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom došlo k porušeniu ustanovených podmienok "

    janulka je offline (nepripojený) janulka

    28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac janulka
    Katy a R, myslis este aj v dan. priznaní za rok 2012 podané v roku 2013?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    janulka Pozri príspevok
    <!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if !mso]><object classid="clsid:38481807-CA0E-42D2-BF39-B33AF135CC4D" id=ieooui></object> <style> st1\:*{behavior:url(#ieooui) } </style> <![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Na začiatok sa ospravedlnujem za určitú neprofesionalitu príspevku, som absolútny začiatočník v rozsiahlej problematike miezd a potrebovala by som radu od skúsených:
    - zamestnanec si počas rokov 2005, 2006, 2007 a 2008 uplatnil v rámci nezdaniteľných častí základu dane aj príspevky na životné poistenie, v roku 2009 poistku zrušil, teda nasleduje povinnosť príslušné sumy v dan. priznaní typu A - mal len príjmy zo závislej činnosti -dodanit /možnosť v roku 2009 nevyuzil a teda musi to stihnut v tomto dan. priznaní za rok 2010 alebo nasledujúcom roku za rok 2011 v roku 2012/
    - v roku 2005 zaplatené a uplatnené ŽP 4687 Skk
    - v roku 2006 zaplatené a uplatnené ŽP 11727,-- Skk
    - v roku 2007 zaplatené a uplatnené ŽP 11832,-- Skk
    - v roku 2008 zaplatené a uplatnené ŽP 11832,-- Skk

    Uvažujem správne? nasledovný postup: uvedené sumy zrátam a výsledok, teda súčet zapísem do dan. priznania typ A dp riadku 35 - Suma príspevkov a platieb o ktorú sa zvyšuje základ dane /§ 11 ods. 12 a 13 a § 5 ods. 9 zákona/, ak boli porušené podmienky ustanovené zákonom.
    nasledovný postup uz ukázu a ma navedú nasledujúce riadky dan. priznania, ide mi len o to či uvadzam spravnu sumu na správne miesto. samozrejme skk prerátame na eurá.

    dakujem krásne za trpezlivosť
    Kašli na to, nechaj to tak- to nebude už nikto nikdy sledovať, či to dodanil alebo nie...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    janulka Pozri príspevok
    Akože lákavá rada.
    fakt lakava ... zamestnanec sa ti o par rokov pekne podakuje za taku "lakavu" radu ...
    to uz kde sme ked sa na porade navádza na porusovanie zakonov ? a toto nie je prvy krat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.