Zavrieť

Porady

problem s financiami

Zdravim vsetkych na porade ;-)
mam jeden problemik.
som zivnostnik, ale asi tak od polovice roka som bez prijmu z podnikania. teraz musim zaplatit nejake ucty, ale na podnikatelskom ucte uz nemam tolko penazi. Moja otazka je, ze ak nieco zaplatim zo svojho, ci to potom mozem dat ako danovo uznany naklad?

vdaka
buly
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Buly
    Zdravim vsetkych na porade ;-)
    mam jeden problemik.
    som zivnostnik, ale asi tak od polovice roka som bez prijmu z podnikania. teraz musim zaplatit nejake ucty, ale na podnikatelskom ucte uz nemam tolko penazi. Moja otazka je, ze ak nieco zaplatim zo svojho, ci to potom mozem dat ako danovo uznany naklad?

    vdaka
    buly
    Odporúčam vložiť peniaze z osobného na podnikateľský účet a tak platiť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Buly
    Zdravim vsetkych na porade ;-)
    mam jeden problemik.
    som zivnostnik, ale asi tak od polovice roka som bez prijmu z podnikania. teraz musim zaplatit nejake ucty, ale na podnikatelskom ucte uz nemam tolko penazi. Moja otazka je, ze ak nieco zaplatim zo svojho, ci to potom mozem dat ako danovo uznany naklad?

    vdaka
    buly

    Vložíš si podnikateľský vklad v určitej výške , zaúčtuješ do príjmov neovplyvňujúcich základ dane - podnikateľský vklad . Pouhrádzaš Tvoje účty . Pokiaľ Ti to zákon umožňuje , zaúčtujú sa do výdavkov . Neviem posúdiť o aké účty sa momentálne jedná . Treba to zvážiť .

    Ak budeš dosahovať zisk a tým budeš mať aj hotovosť resp. financie na BÚ , potom si tento podnikateľský vklad môžeš vybrať a bude to výdavok neovplyvňujúci základ dane .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.